Blisko ludziJak wyglądałaby Barbie bez makijażu?

Jak wyglądałaby Barbie bez makijażu?

Jak wyglądałaby Barbie bez makijażu?
Źródło zdjęć: © shine.yahoo.com

03.04.2013 15:52, aktual.: 25.06.2018 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jej sława trwa już ponad 50 lat. Małe dziewczynki ją uwielbiają, dorosłe kobiety nie są już tak optymistyczne nastawione. Zarzucają jej nienaturalność i to, że kreuje nierealny ideał piękna. Coś w tym jest, bowiem wyliczono, że kobieta o takiej budowie ciała raczej długo by nie pożyła.

Jej sława trwa już ponad 50 lat. Małe dziewczynki ją uwielbiają, dorosłe kobiety nie są już tak optymistyczne nastawione. Zarzucają jej nienaturalność i to, że kreuje nierealny ideał piękna. Coś w tym jest, bowiem wyliczono, że kobieta o takiej budowie ciała raczej długo by nie pożyła. A nawet gdyby jakimś cudem udało się jej przetrwać, to nie potrafiłaby chodzić, bo piersi przeważałyby ją do przodu.

Badacze ze Sztokholmu posłużyli się innymi wyliczeniami i uznali, że Barbie potrafiłaby jednak funkcjonować – i to bez wywracania się na każdym kroku. Trzeba by jednak przyjąć, że ubytki jej tkanki tłuszczowej sięgałyby od 17 do 22 procent. To oczywiście oznaczałoby brak miesiączki, wysuszoną cerę i poważne zaburzenia hormonalne.

Jakiś czas temu BBC porównało wymiary Barbie do wymiarów „pełnowartościowej” kobiety. Wyliczono, że gdyby jej talia miała 70 cm (rozmiar 38), to musiałaby mieć aż 2,23 m wzrostu i tylko 101 cm w biodrach! Gdyby natomiast przyjąć, że ma 1,68 m wzrostu, jej talia miałaby zaledwie 50 cm. Co prawda nie jest to rekord świata, jednak chyba każdy przyzna, że wyglądałoby to średnio atrakcyjnie.

Jednak Barbie może stanowić wzór dla wielu kobiet. Ma 50 lat i przez ten czas wcielała się w wiele ról: była baletnicą, księżniczką, nawet astronautką! Przez ten czas jest też w szczęśliwym związku z jednym mężczyzną, przystojnym Kenem. Czegóż chcieć więcej od życia?

To pewnie dlatego złośliwi graficy komputerowi postanowili zrobić z tym porządek. Stworzyli portret Barbie „bez makijażu”. Przecież każdy wie, że tak właśnie wygląda większość kobiet zaraz po wstaniu z łóżka! Barbie ma więc podkrążone oczy, pryszcze, nieuczesane włosy.

Jakie były komentarze pod zdjęciem? Okazało się, że większość ludzi krytykowało wizerunek. No tak, może nie lubimy samej Barbie, ale widać nie lubimy też, gdy ktoś z niej kpi! W końcu od ponad 50 lat jest ideałem piękna.

(sr/pho), kobieta.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)
Zobacz także