UrodaJak zrobić makijaż? Malowanie twarzy krok po kroku

Jak zrobić makijaż? Malowanie twarzy krok po kroku

Jak zrobić makijaż? Malowanie twarzy krok po kroku
Źródło zdjęć: © flickr.com | m-photographs
Marlena Kostyńska
27.06.2018 07:32, aktualizacja: 30.07.2018 16:55

Makijaż to czynność znana każdej kobiecie, jednak wbrew pozorom malowanie się wymaga pewnej podstawowej wiedzy. Właściwie dobrane kosmetyki, dopasowanie kolorów i techniki malowania do urody, a także wprawna ręka – wszystko to ma znaczenie. Jak więc prawidłowo wykonać makijaż krok po kroku?

Etapy makijażu

Dobry makijaż wymaga od nas wykonania poszczególnych czynności w odpowiedniej kolejności. Przed przystąpieniem do makijażu musimy dokładnie oczyścić twarz i nałożyć lekki krem. Następnie należy pomalować twarz, później przejść do makijażu oczu, a całość dopełnić konturowaniem. Na sam koniec pozostawiamy podkreślenie ust.

Makijaż twarzy krok po kroku

 1. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy lekki krem, ewentualnie również serum. Najlepiej, żeby krem pod makijaż był z filtrem UV, a w przypadku cery tłustej i mieszanej warto postawić na krem matujący. Musimy odczekać kilka minut, aż kosmetyki się wchłoną.
 2. Kolejny krok na nałożenie niewielkiej ilości bazy pod makijaż, która ma za zadanie zwiększenie trwałości make-upu.
 3. Teraz możemy przejść do aplikacji podkładu – możemy to zrobić opuszkami palców lub specjalną gąbką.
 4. W celu zniwelowania cieni pod oczami, ukrycia nieestetycznych worków i poprawienia kolorytu skóry w okolicach oczu, nakładamy korektor pod oczy. Jeśli chcemy użyć kosmetyków do konturowania na mokro, po nałożeniu podkładu i korektora przechodzimy do konturowania twarzy.
 5. Matujemy twarz wybranym pudrem – może być sypki lub w kamieniu.
 6. Jeśli używamy kosmetyków do konturowania na sucho, po oprószeniu twarzy pudrem konturujemy twarz bronzerem, różem i rozświetlaczem.

*Makijaż to sztuka. Na WP radarOkazji znajdziesz narzędzia i kosmetyki potrzebne do wykonania każdego dzieła. *

Makijaż oczu krok po kroku

 1. Nakładamy bazę pod cienie do powiek, której zadaniem jest wyrównanie kolorytu powieki, ułatwienie rozprowadzania cieni, zapewnienie makijażowi oczu trwałości, a w przypadku bazy nawilżającej również nawilżenie skóry.
 2. Malujemy powiekę cieniem podstawowym w jasnym kolorze, najlepiej nude, który jest jaśniejszy od naszej karnacji. Będzie on stanowił bazę dla kolejnych cieni, których zechcemy użyć do makijażu.
 3. Nanosimy na wybrane partie powieki kolejne cienie i delikatnie rozcieramy, by uzyskać efekt naturalnego przejścia z jednego koloru w drugi.
 4. Używamy kredki do oczu lub eyelinera i malujemy cienką linię na górnej powiece. Możemy namalować również kreskę na dolnej powiece, o ile jest to element makijażu, który będzie pasował do naszego oka.
 5. Tuszujemy rzęsy, wykorzystując odpowiednią szczoteczkę, która podkręci, wydłuży lub pogrubi rzęsy.
 6. Podkreślamy brwi odpowiednimi kosmetykami – mogą to być specjalne cienie i kredki do brwi, pomadki do brwi i inne produkty. Jeśli chcemy zminimalizować potrzebę podkreślania makijażem brwi i rzęs, możemy zdecydować się na ich farbowanie henną.

Makijaż ust

Końcowy etap wykonywania makijażu to podkreślenie ust błyszczykiem lub szminką. W celu uzyskania idealnego efektu warto skorzystać z konturówki do ust, dzięki której zarysujemy linię warg, podkreślając ich kształt. Następnie kontur z łatwością wypełnimy przy pomocy szminki. Warto nałożyć warstwę szminki, odczekać chwilę i musnąć wargi pudrem, a następnie pokryć usta drugą warstwą kosmetyku. Tak wykonany makijaż ust będzie o wiele trwalszy.