UrodaRozświetlacz do twarzy - w płynie, w kremie, bronzer, do oczu

Rozświetlacz do twarzy - w płynie, w kremie, bronzer, do oczu

Rozświetlacz do twarzy - w płynie, w kremie, bronzer, do oczu
Źródło zdjęć: © Instagram.com | obsessee
Agnieszka Krasa
15.06.2018 08:40, aktualizacja: 30.06.2018 11:49

Rozświetlacz do twarzy jest kosmetykiem wielofunkcyjnym. Po opanowaniu tego, jak nakładać rozświetlacz, będziemy mogły optycznie wymodelować swoją twarz i odświeżyć codzienny makijaż.

Rozświetlacz do twarzy - co to takiego?

Rozświetlacz do twarzy sprawdzajmy zawsze w świetle dziennym, aby uzyskać maksymalnie naturalny efekt makijażu i ładnie rozświetlić cerę. Powinny z niego zrezygnować posiadaczki skóry przetłuszczającej się i z trądzikiem, kosmetyk nadmiernie podkreśli również rozszerzone pory oraz głębsze zmarszczki. Uniwersalny rozświetlacz do twarzy ma formę pudru, czy to w kamieniu, czy też sypkiego, ale bez bardzo dużych, błyszczących cząsteczek. Najpierw na twarz nakłada się krem, dobrany do rodzaju cery, następnie podkład i puder matujący. Rozjaśniacz do twarzy to końcowy efekt wykańczania makijażu.

Bronzery i rozświetlacze zakryją niedoskonałości i uwydatnią walory twarzy. Te magiczne kosmetyki znajdziesz teraz taniej na WP radarOkazji.

Rozświetlacz do twarzy w płynie dobrze sprawdzi się chociażby do optycznego skrócenia pociągłej twarzy. Wystarczy zaaplikować na środek podbródka rozświetlacz oraz nieco bronzera i rozetrzeć oba kosmetyki. Rozświetlacz w płynie uwypukli także czoło i pozwoli poprawić kontury twarzy. Tutaj również kosmetyk zagra w parze z bronzerem. Rozświetlacz do twarzy nakładamy na środek czoła, u szczytu nosa i w formie poziomej kreski poniżej linii włosów, bronzer natomiast zaaplikujmy dokładnie na linii włosów.

Rozświetlacz w kremie pomoże wyszczuplić nos. Nałóżmy go cienką linią w dół przez cały grzbiet, a wysmuklimy nos, poprawimy jego kształt, a także proporcje twarzy. Uda się to zwłaszcza, gdy użyjemy dodatkowo bronzera – oprószmy odrobiną preparatu skrzydełka i sam czubek nosa. Warto kilkukrotnie poćwiczyć przed lustrem, bo efekty rozświetlania twarzy z pewnością pozytywnie nas zaskoczą.

Rozświetlacz do twarzy - gdzie nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacz do twarzy może być używany na kilka sposobów.

  • Rozświetlacz do kości policzkowych. Tutaj sprawdzi się zarówno rozświetlacz do twarzy, jak i róż oraz bronzer. Gdzie nakładać bronzer? Linia kosmetyku powinna wypadać tuż pod kośćmi policzkowymi, nad nimi z kolei nakładamy rozświetlacz, a oba produkty delikatnie łączymy, rozcierając je różem dzięki odpowiedniemu pędzlowi do różu.
  • Rozświetlacz do oczu i brwi. Kosmetykiem zaznaczamy wewnętrzny kącik oka, aby go powiększyć. Niewielkie cienie pod oczami zniwelujemy nieco, aplikując rozświetlacz w małej ilości na bocznych ściankach nosa, na skórze w nieco ciemniejszym odcieniu. Doskonale zastąpi korektor. Z kolei odrobina rozświetlacza pod linią brwi podkreśli oczy, sprawi, że będą wyglądać na bardziej regularne i zamaskuje odrastające włoski. Nakładajmy go od załamania łuku (mniej połowa długości brwi) do końca linii brwi.
  • Rozświetlacz do ust. Naturalny odcień warg podkreślimy, nakładając odrobinę rozświetlacza nad górną wargą. Zabieg ten sprawdzi się również do optycznego pokreślenia intensywności koloru ciemnej pomadki na ustach.

Rozświetlacze do twarzy nadają się ponadto również to supermodnego strobingu, czyli konturowania twarzy. Technika ta widocznie odmładza twarz i skutecznie maskuje oznaki zmęczenia.