Trwa ładowanie...

John Kennedy Junior skończyłby 60 lat. Jego życie nieoczekiwanie przerwała katastrofa lotnicza

John F. Kennedy Junior zginął w tragicznym wypadku samolotowym blisko 21 lat temu razem ze swoją żoną Carolyn i jej siostrą Lauren. Gdyby syn prezydenta USA żył, dokładnie dzisiaj obchodziłby swoje okrągłe 60 urodziny. Ze względu na tragiczne wydarzenia, których ofiarami padały osoby z klanu Kennedych, szybko pojawiła się legenda o tzw. klątwie nad rodem.

Share
John Kennedy Junior skończyłby 60 lat.
John Kennedy Junior skończyłby 60 lat.Źródło: Getty Images
d24x7fz

25 listopada 1960 roku urodził się John Fitzgerald Kennedy Jr, jako syn świeżo wybranego prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego i Jackie Kennedy. Całe życie JFK Jr pojawiał się na pierwszych stronach gazet, żyjąc w cieniu zmarłego ojca.

JFK Jr i życie na pierwszych stronach gazet

John Kennedy Jr od zawsze znajdował się w centrum zainteresowania prasy i mediów. Jego narodziny obchodzono bardzo hucznie, ponieważ urodził się zaledwie kilka dni po prezydenckiej elekcji swojego ojca. Odtąd mały Kennedy stał się ulubieńcem prasy – rozpisywano się o jego pierwszych krokach, słowach czy nawet zębach.

Im był starszy, tym bardziej uciekał w normalne życie. Kennedy Jr chciał jedynie wieść spokojne życie daleko od sławnej rodziny oraz polityki. John dorastał pod opieką matki, która za wszelką cenę chciała go uchronić przed "klątwą Kennedych". Jak wspominają przyjaciele John-Johna na łamach magazynu "People", mężczyzna nie chciał angażować się politycznie – Jackie Kennedy z kolei nie mogła zrozumieć jego decyzji.

d24x7fz

Tragiczna lipcowa noc 1999 roku

Z pozoru idealne małżeństwo Johna Kennedy’ego i Carolyn Bessette w 1999 roku przeżywało ogromny kryzys. Para borykała się podobnymi problemami, jakie niegdyś towarzyszyły ojcu i matce Kennedy’ego. Zdrady i kłamstwa były na porządku dziennym, ale ze względu na przygotowany na potrzeby mediów mit o nieskazitelnym rodzie, prawda o kryzysie w małżeństwie wyszła dopiero po latach.

16 lipca 1999 roku doszło do katastrofy lotniczej. Za sterami jednosilnikowca siedział sam Kennedy, ale nie był on przygotowany do złych warunków atmosferycznych. Tragiczny w skutkach wypadek spowodował śmierć JFK Jra, jego żony Carolyn oraz jej siostry Lauren.

d24x7fz

Żywe wspomnienia o John-Johnie

W okrągłą rocznicę urodzin Johna Kennedy’ego Juniora, jego przyjaciele chętnie wspominają ich wspólne relacje.

"John zawsze był bardzo odpowiedzialny. Myślę, że nosił swoje brzemię. Jednocześnie w sposób, który wydawał się nieustraszony, szukał prawdziwego życia" - powiedziała Sasha Chermayeff dla "People".
"John robił różne rzeczy ze swoimi przyjaciółmi - jeździł na narty, spływy kajakowe i wiele podróżował. Jednak zwierzał się wyłącznie swoim koleżankom, zwłaszcza Sashy" – dodał Steven Gillon.

Jak widać pamięć o tragicznie zmarłym Johnie F. Kennedym Juniorze jest cały czas żywa.

d24x7fz

Koronawirus w Polsce. Paweł Reszka: "Medycy mogą stać się kozłami ofiarnymi tej całej sytuacji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24x7fz

Podziel się opinią

Share
d24x7fz
d24x7fz