WP

Julia Wieniawa i Antoni Królikowski adoptowali psa. Co się stało z czworonogiem po rozstaniu pary

Julia Wieniawa i Antek Królikowski jakiś czas temu wspólnie adoptowali psa. Po rozstaniu pary, Klasyk zamieszkał z aktorem. Specjalistka od zachowań psów w rozmowie z "Super Expressem" wyjaśniła, dlaczego to najlepsze wyjście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Wieniawa ma 20 lat
Julia Wieniawa ma 20 lat (ONS.pl)
WP

Nie opadają emocje po rozstaniu Julii Wieniawy i Antoniego Królikowskiego. Para zakończyła swój dwuletni związek pod koniec zeszłego roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że byłych partnerów wciąż coś łączy. Chodzi o pieska pary – Klasyka, który mieszka obecnie z Antkiem. Nie jest to na rękę Julii, która chciałaby samodzielnie opiekować się czworonogiem.

Okazuje się, że dla Klasyka najlepsze byłoby pozostanie z obecnym opiekunem. W przeciwnym wypadku czeka go jeszcze większy stres. "Super Express" postanowił zapytać o opinię specjalistkę od zachowań psów.

WP

"Najgorzej dla psa jest wtedy, kiedy jego właściciele żyją w napięciu. Jak już się rozdzielą, to pies zaadaptuje się do nowej sytuacji. Pies cierpi najbardziej wtedy, kiedy doświadcza trudnych emocji, kiedy ludzie są w konflikcie, to on nie czuje się komfortowo" – powiedziała w rozmowie z dziennikiem behawiorystka Joanna Iracka.

Specjalistka dodaje, że najlepsze dla czworonoga byłoby zrezygnowanie na jakiś czas z wizyt drugiego właściciela i przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. "Po trzech miesiącach można już wrócić do spotkań, on będzie już wiedział, z kim mieszka, kto jest jego panem. Nie będzie czuł się zagubiony" – dodała specjalistka.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP