Trwa ładowanie...

Karolina Pajączkowska z TVP Info o seksistowskich komentarzach. Nawiązała też do LGBT

Karolina Pajączkowska, dziennikarka TVP Info, poruszyła temat seksizmu. Dostało się jej po tym, jak pokazała się na wizji w sukience z dekoltem. "Walczymy o prawa społeczności LGBT podczas gdy to my – wszystkie kobiety - wciąż̇ jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!" – czytamy.
Share
Karolina Pajączkowska
Karolina PajączkowskaŹródło: Materiały prasowe
d4kf7ms

Dziennikarka dołączyła do zespołu TVP Info w listopadzie 2019 r. Wcześniej była związana z redakcją TVN24 Biznes i Świat. Nie wszystkim to się jednak spodobało. Już na "dzień dobry" spłynął na nią internetowy hejt. Pajączkowska odpowiedziała wtedy na zaczepki trolli emocjonalnym wpisem w mediach społecznościowych.

"Mam nadzieję, że wasze dzieci - hejterzy - też kiedyś przeczytają na wasz temat kłamstwa i obelgi. Może wtedy zrozumiecie, czym jest wolność słowa. I jak bardzo na nią nie zasługujecie" – pisała w nerwach. Teraz również wystosowała apel do hejterów, a poszło o komentarze dotyczące jej wyglądu.

Karolina Pajączkowska – seksizm

Anonimowi internauci po obejrzeniu programu z udziałem Pajączkowskiej, zasiedli do klawiatur i skrytykowali strój dziennikarki. Żółta opinająca kreacja interesowała widzów bardziej niż to, co Karolina miała do przekazania. I wytrąciło ją to z równowagi. "Kolejna wrzawa na Twitterze… (…) Miejmy to za sobą: TAK! Mam biust. TAK, wykarmiłam nim mojego syna! TAK – śmiałam założyć sukienkę z dekoltem. Obiecuję, że jutro zostawię biust w domu. Zacznę też nosić burkę, bo przecież kobiecie nie przystoi się pokazywać" – ironizowała.

d4kf7ms

Pajączkowska przywołała wszystkie możliwe stereotypy dotyczące kobiecego wyglądu, z którymi się nie zgadza i które zamierza zwalczać. " (…) Więc muszę być głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież nie jest możliwe, żeby kobieta była ładna i inteligentna" – napisała oburzona. Dodała jeszcze, że w takich kreacjach pewnie zdaniem wielu pasowałaby bardziej do włoskiej telewizji RAI. A potem nawiązała do obecnej dyskusji dotyczącej praw osób LGBT.

"To jest chore! Walczymy o prawa społeczności LGBT, podczas gdy to my – wszystkie kobiety wciąż jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!!! Obudźcie się ludzie" – zaapelowała na koniec dziennikarka. I trudno odmówić jej prawa do takiego zdania.

d4kf7ms

W XXI w. seksizm wciąż ma się bardzo dobrze i rzeczywiście powinno się o nim głośno mówić, traktując na równi z innymi palącymi problemami.

Siłaczki. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kf7ms

Podziel się opinią

Share
d4kf7ms
d4kf7ms