Blisko ludziKatarzyna Cichopek i Marcin Hakiel apelują, by nosić okulary. Takiej reakcji fanów się nie spodziewali

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel apelują, by nosić okulary. Takiej reakcji fanów się nie spodziewali

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel apelują, by nosić okulary. Takiej reakcji fanów się nie spodziewali
Źródło zdjęć: © ONS
05.04.2020 09:43, aktualizacja: 05.04.2020 14:52

Katarzyna Cichopek wraz z mężem dołączyła do akcji #Polskawokularach zachęcającej do noszenia okularów w ochronie przed koronawirusem. Zdjęcie, na którym pozują w maseczkach i okularach, wywołało jednak mieszane emocje.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel stosują się do zaleceń rządu i na okres kwarantanny zaszyli się w swoim mieszkaniu w Warszawie. Chętnie zachęcają do tego innych, podejmując różne inicjatywy, które miałyby urozmaicić ich fanom ten trudny okres izolacji. Teraz z kolei kierują do fanów ważny apel. Z pozoru pozytywny post wzbudził jednak falę hejtu.

Katarzyna Cichopek dołącza do akcji #Polskawokularach

Katarzyna Cichopek regularnie relacjonuje w mediach społecznościowych przebieg domowej kwarantanny, dzieląc się fotografiami zabaw z dziećmi czy domowych porządków. Teraz z kolei wykorzystała swoją popularność, by skierować do Polaków ważny apel. Na Instagramie udostępniła zdjęcie, do którego zapozowała z mężem na balkonie z maseczkami jednorazowymi i okularami na twarzy, apelując o ich noszenie w czasie epidemii.

"Kochani, dołączyliśmy do akcji 'Czas na #Polskawokularach', żeby jak najlepiej chronić się przed koronawirusem. Jeśli już musicie wyjść z domu np. po zakupy, zabezpieczcie również oczy. Poprzez śluzówkę wirus ma łatwy dostęp do naszego ciała" – zaapelowała w opisie pod zdjęciem.

"Nie masz pod ręką okularów korekcyjnych? Załóż przeciwsłoneczne, im większe, tym lepsze! Pochwal się w komentarzu swoim bezpiecznym lookiem i dołącz do akcji. Udostępnij to swoim znajomym, żeby byli bezpieczni maksymalnie i też dołączyli do akcji" – zachęciła.

Choć wielu fanów doceniło pozytywne intencje aktorki, równie wielu zdecydowało się ją skrytykować za marnowanie maseczek, złe ich zakładanie czy też za nawoływanie do – ich zdaniem – bezsensownej akcji.

"Te dwie źle założone i zmarnowane maseczki w szpitalu są na wagę złota", "proszę, nie marnuj maseczek", "żeby noszenie maseczki miało jakiś sens, to trzeba wiedzieć, jak ją dobrze założyć. A tu niestety mamy prezentacje maseczki założonej na odwrót. U pani okulary wchodzą pod maseczkę, zamiast być nad nią" – pisali.

Cichopek postanowiła odpowiedzieć internautom. "Post jest o noszeniu okularów, darujcie sobie rozkminę o mojej masce, Ważne, żebyście wy swoje dobrze zakładali i pamiętali o okularach" – ucięła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl