Trwa ładowanie...

Kolor włosów: platynowy blond. Jak uzyskać i pielęgnować?

Platynowy kolor włosów to jeden z najmodniejszych odcieni blondu. Jest on możliwy do uzyskania nawet na naturalnie ciemnych włosach pod warunkiem stopniowej zmiany koloru. Niestety nieprawidłowa pielęgnacja rozjaśnianych włosów może je nie tylko niszczyć, ale także przyciemniać kolor.

Kolor włosów: platynowy blond. Jak uzyskać i pielęgnować?Źródło: iStock.com, fot: iStock
d8fe561

Kolor platynowy - komu będzie pasować?

Jeszcze do niedawna istniało przekonanie, że jasne włosy pasują tylko tym kobietom, które mają jasną oprawę oczu. Gwiazdy na całym świecie udowodniły jednak, że to nieprawda i wiele z nich, pomimo ciemnej oprawy, postawiło na gołębie blondy i platyny.

Platynowy blond stawia jednak wymagania, zarówno pielęgnacyjne, jak i makijażowe. W zależności od typu urody, bardzo jasne włosy (rozjaśniane) mogą wymagać od właścicielki podkreślenia makijażem oczu lub ust. W innym przypadku zbyt mocny kolor na powiekach może dawać efekt przerysowania. Aby dobrać odpowiedni rodzaj makijażu do platynowych włosów i urody, warto poeksperymentować przed lustrem.

Blond modelka Instagram.com
Blond modelka Źródło: Instagram.com

Jak uzyskać kolor platynowy?

Piękny platynowy blond jest bardzo trudny do osiągnięcia, dlatego koloryzację należy wykonywać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Nie zaleca się rozjaśniania w ten sposób włosów farbowanych na czarno. Zabieg będzie wymagał wieloetapowej dekoloryzacji, co może zniszczyć włosy.

portrait of a young punk style blond woman outdoor, talking with her mobile phone 123RF
portrait of a young punk style blond woman outdoor, talking with her mobile phone Źródło: 123RF

W przypadku włosów naturalnych najłatwiej mają blondynki, które przy pomocy rozjaśniacza i farby uzyskają wymarzony efekt. Szatynki powinny postawić na rozjaśnianie włosów w kilku krokach. Pierwszym z nim są pasemka lub sombre. Pozwala na dodanie jasnego koloru na włosy bez ryzyka uzyskania żółtego efektu czy spalenia włosów.

d8fe561

Dobrze, jeśli zabieg powtarzany jest kilkukrotnie aż do podniesienia jasnego koloru do kilku centymetrów od nasady włosa. Kolejnym krokiem jest całościowe rozjaśnienie włosów i wyrównanie koloru, następnie nałożenie na nie farby w kolorze wymarzonego blondu lub platyny. Ten sposób wybrałam sama. Efekt był zachwycający, ale... metoda jest tylko dla cierpliwych, bowiem uzyskanie platynowych włosów (w moim przypadku) zajęło około roku.

Krótka fryzura z ciemnym dołem iStock.com
Krótka fryzura z ciemnym dołem Źródło: iStock.com, fot: Oinegue

Inną metodą (polecaną ciemnym blondynkom i jasnym szatynkom) jest rozjaśnianie włosów farbą aż do uzyskania bardzo jasnego koloru, który przyjmie platynową farbę. Ten sposób również wymaga czasu, aby sukcesywnie rozjaśniać włosy bez utleniacza. Czasem przed samym położeniem farby platynowej fryzjerka zaleca wyrównanie rozjaśniaczem.

Bob odwrócony pasuje do każdego kształtu twarzy iStock.com
Bob odwrócony pasuje do każdego kształtu twarzy Źródło: iStock.com

Pielęgnacja włosów blond i platynowych

Włosy blond i platynowe to najbardziej wymagające kolory pod względem pielęgnacji. Niestety rozjaśnianie może powodować suchość włosów i rozdwajanie końcówek. Włosy są także bardziej podatne na łamanie podczas zabiegów stylizacyjnych.

123RF
Źródło: 123RF

Z tego też powodu zaleca się stosowanie dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów platynowych, w szczególności szamponów i odżywek bez SLS, ale bazujących na keratynie, która wzmacnia strukturę włosa.

iStock.com
Źródło: iStock.com, fot: YuriyZhuravov

Warto także olejować włosy, aby je nawilżać i dostarczać im niezbędnych składników. Na półce z kosmetykami do platynowych włosów powinny się znaleźć także fioletowe płukanki i maski. Ich zadaniem jest utrzymanie chłodnego koloru i redukowanie żółtego odcienia, który często pojawia się na włosach farbowanych na blond.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
d8fe561
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8fe561