Krosty na nogach - jak się ich pozbyć?
01.07.2018 14:38
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Krosty na nogach to koszmar dla wielu kobiet, szczególnie w okresie letnim, kiedy królują sukienki czy krótkie spodenki. Krosty na nogach najczęściej pojawiają się zaraz po goleniu. Przez nie nasze nogi wyglądają na czerwone, a skóra na podrażnioną. A może da się temu zaradzić?
Krosty na nogach – jak im zapobiegać?
Krosty na nogach nie muszą się pojawiać. Istnieje kilka skutecznych metod, dzięki którym w przyszłości unikniemy tego przykrego problemu, jakim są bolesne, ropne krosty na nogach, występujące najczęściej po goleniu. Przede wszystkim pamiętaj, że maszynka jednorazowa jest faktycznie jednorazowa i po użyciu należy ja wyrzucić. W trakcie golenia nakładaj kosmetyki natłuszczające, takie jak pianki, odżywki na przykład do włosów czy olejki do golenia, a nie mydło, które wysusza skórę. Golenie skóry rozpocznij najpierw z kierunkiem wzrostu włosów, a dopiero później pod włos, co pozwoli zmniejszyć podrażnienie mieszków włosowych. Na koniec regularnie zmiękczaj skórę poprzez używanie kosmetyków nawilżających.
Parówka kosmetyczna na krosty na nogach
Krosty na nogach można zwalczać, wykonując tak zwaną parówkę. Polega na obłożeniu gorącym ręcznikiem podrażnionej skóry. Efekt kosmetyczny będzie widoczny niemal od razu. Taki zabieg pozwala skórze oddychać, odblokowuje pory, poprawia ukrwienie i koloryt skóry. Po takim kilkuminutowym zabiegu delikatnie usuwamy czystym płatkiem kosmetycznym czy gazikiem ropne krosty. Następnie dezynfekujemy skórę płynem odkażającym czy kremem z panthenolem.
Alkohol na krosty na nogach
Sposobem na krosty na nogach jest użycie płatka nasączonego alkoholem. Według opinii dermatologów, przemywanie skóry alkoholem nie jest dobrą metodą pozbycia się niedoskonałości skóry, gdyż alkohol ją wysusza. Jednak w sytuacji, kiedy chcemy usunąć ropne krosty na nogach po goleniu, alkohol czyni cuda. Przede wszystkim działa ściągająco i odkażająco. Po przemyciu miejsc delikatnie usuwamy płatkiem krosty, jednocześnie je osuszając i odkażając.
Krosty na nogach a aloes
Na krosty na nogach można stosować również aloes. Jest sukulentem o wszechstronnym zastosowaniu w branży kosmetycznej. Jego miąższ ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, odkażające, przeciwzapalne i przyspieszające gojenie ran. Zastosowanie ogólnodostępnych kosmetyków z najwyższą zawartością aloesu powoduje pozbycie się uczucia pieczenia, swędzenia poprzez nawilżenie podrażnionej skóry. Aloes także łagodzi i wspomaga gojenie.
Maść z hydrokortyzonem na krosty na nogach
Krost na nogach najprościej pozbyć się używając maści z hydrokortyzonem. Należy on do grupy leków o działaniu sterydowym, wykazującym właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwuczuleniowe. Bardzo szybko łagodzi stany zapalne. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się krostek na nogach. Maść z hydrokortyzonem jest dostępna w każdej aptece. Należy nakładać ją na problematyczne miejsca 2 razy dziennie.
Nadtlenek benzoilu na krosty na nogach
Nadtlenkiem benzoilu można wspomagać walkę z krostami na nogach. Jest on składnikiem leków i kosmetyków do walki z trądzikiem. Krostek pozbywamy się poprzez nałożenie żelu z nadtlenkiem benzoilu na miejsca występowania podrażnienia i po upływie 30 minut zmywamy ciepłą wodą lub tonikiem. Lek przenika przez naskórek i hamuje rozwój bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za stan zapalny.