Blisko ludziKsiążę William otrzymał nowy tytuł. Królowa Elżbieta uhonorowała ulubionego wnuka

Książę William otrzymał nowy tytuł. Królowa Elżbieta uhonorowała ulubionego wnuka

Książę William otrzymał nowy tytuł. Królowa Elżbieta uhonorowała ulubionego wnuka
Źródło zdjęć: © Getty Images
26.01.2020 11:46, aktualizacja: 26.01.2020 12:37

Książę William otrzymał nowy tytuł, który otwiera mu drzwi do elitarnego grona. Jego babcia, królowa Elżbieta, robi wszystko, by podkreślić, że jej wnuk wkrótce przejmie tron i będzie reprezentować interesy Zjednoczonego Królestwa.

Nie jest tajemnicą, że to książę William kiedyś obejmie tron i będzie reprezentował najważniejsze interesy Anglii. Chociaż nadal nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, to młodzieniec przygotowuje się do tej roli od lat. Bierze udział w najważniejszych wydarzeniach i spotkaniach. Ostatnio nawet był gospodarzem przyjęcia w pałacu Buckingham i dogadywał sprawy handlu pomiędzy Anglią a Afryką.

Książę William otrzymał nowy tytuł

W jego przygotowywaniach nieodłącznie towarzyszy mu królowa Elżbieta, która darzy wnuka ogromnym zaufaniem. Szczególnie teraz, gdy rodzina królewska przechodzi kryzys, pokłada w nim wielkie nadzieje i wierzy, że stanie się wzorem do naśladowania.

Aby pokazać wnukowi, jak bardzo docenia jego rolę, uhonorowała go nowym tytułem, który zalicza go do elitarnego grona oraz otwiera wiele drzwi. William teraz może tytułować się jako Lord Wysoki Komisarz.

Dzięki temu tytułowi otrzymał możliwość reprezentowania interesów rodziny królewskiej podczas Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji. Teraz książę jest zobowiązany do wygłoszenia przemówienia otwierającego i zamykającego zgromadzenie oraz wybierze się z oficjalnymi wizytami po całej Szkocji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta