GwiazdyKuba Wojewódzki znów przekroczył granicę. Ola Petrus: Kiedyś i pana medialny czas się skończy

Kuba Wojewódzki znów przekroczył granicę. Ola Petrus: Kiedyś i pana medialny czas się skończy

Ola Petrus w mocnych słowach zwróciła się do Kuby Wojewódzkiego
Ola Petrus w mocnych słowach zwróciła się do Kuby Wojewódzkiego
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram.com
21.10.2021 14:18

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski kilka dni temu przeprowadzili wywiad z Agatą Kuleszą na antenie newonce.radio. W rozmowie Wojewódzki nazwał stary samochód aktorki "autem z zespołem Downa". Na te słowa postanowiła zareagować niskorosła stand-uperka Ola Petrus.

"Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" to autorska audycja w newonce.radio. Dziennikarze w każdy poniedziałek zapraszają do studia gości. Wśród nich znaleźli się już m.in. Maja Ostaszewska, Anna Dymna, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Gonciarz. W miniony poniedziałek Wojewódzki i Kędzierski zaprosili na antenę Agatę Kuleszę. 

Kuba Wojewódzki znowu przesadził na antenie radia 

Podczas rozmowy z aktorką padło kontrowersyjne zdanie. Agata Kulesza zapytana o swoje pierwsze samochody odpowiedziała, że jeździła Subaru oraz Kangoo. "To jest auto z zespołem Downa" – powiedział Kuba Wojewódzki, mając na myśli drugi z pojazdów. Wypowiedź dziennikarza wywołała burzę. Stacja newonce.radio postanowiła wystosować oficjalne przeprosiny. 

"W ostatniej audycji ROZMOWY: WOJEWÓDZKI & KĘDZIERSKI, w czasie wywiadu z panią Agatą Kuleszą, padło porównanie, które w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca na antenie newonce.radio. Przepraszamy, bo wiemy, że mieliście prawo poczuć się urażeni" – czytamy w poście na Instagramie.

Stacja poinformowała również, że zdecydowała się wyciąć kontrowersyjny fragment rozmowy i udostępnić ją na swojej stronie w zmodyfikowanej wersji. 

"Postanowiliśmy, że usuniemy ten fragment rozmowy. Nie chcemy, żeby został zapisany w podcastach i rzutował na całą treść wywiadu z panią Agatą Kuleszą. Jest to decyzja redakcji newonce.radio". 

Ola Petrus nie pozostała obojętna 

Jednak to wcale nie ostudziło emocji, a na słowa Kuby Wojewódzkiego postanowiła zareagować niskorosła stand-uperka Ola Petrus. W swoim poście na Facebooku oraz Instagramie zwróciła się bezpośrednio do dziennikarza.  

"Uderzył pan w temat, który nie tylko dotyczy mnie pośrednio, ale też na który staram się mimo wszystko edukować ludzi. Więc nawet jeśli pan nie pojmie tego, co postaram się zaraz przekazać, to liczę, że znajdzie się grupka pana fanów i obrońców, którzy być może zastanowią się chwilę zanim znowu zbagatelizują pana słowa" – napisała kobieta. 

W dalszej części wywodu opisała fikcyjną sytuację, w której to jakaś cecha, wygląd czy zachowanie Wojewódzkiego byłoby chorobą, którą społeczeństwo traktuje w negatywnych kategoriach. Ola Petrus mówi, żeby dziennikarz wyobraził sobie sytuację, w której najgorszą obelgą byłoby rzucenie określenia "Ty Wojewódzki!". Swoją wypowiedź zakończyła mocnymi słowami.  

"Pan jest niestety tym hamulcem, który spowalnia tę zmianę. Ale na szczęście kiedyś i pana medialny czas się skończy. A pana imię i nazwisko będzie synonimem prostactwa i okrucieństwa" – stwierdziła Petrus. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl