UrodaLaminowanie rzęs. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu

Laminowanie rzęs. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu

Laminacja rzęs pozwala na ich wzmocnienie.
Laminacja rzęs pozwala na ich wzmocnienie.
Źródło zdjęć: © Getty Images
23.03.2021 19:11, aktualizacja: 23.03.2021 19:47

Jeśli marzysz o długich i podkręconych rzęsach, koniecznie wypróbuj zabiegu laminacji. Jest znacznie lepszą alternatywą niż osławione ostatnio przedłużanie. Pamiętaj, że zabieg musi być wykonany pod okiem specjalisty – w innym przypadku nie uzyskasz wymarzonego efektu. Jeśli uzbroisz się w cierpliwość, laminacja rzęs przyniesie spektakularne rezultaty.

W przeciwieństwie do innych zabiegów na rzęsach, laminacja pozwala na odżywienie włosków, ich uniesienie, a także delikatne podkręcenie. Bez wątpienia pozytywnie wpływa na rzęsy, dlatego już po kilku dniach zauważysz znaczną poprawę.

Laminacja rzęs – jak wygląda zabieg?

Laminacja rzęs polega na wdrożeniu kilku prostych kroków. Szybka instrukcja:

  • przygotowanie – stylistka odtłuszcza rzęsy i nakłada na skórę pod oczami płatek, którego zadaniem będzie zabezpieczenie dolnych rzęs przed sklejeniem z górnymi;
  • naniesienie preparatu – specjalistka nakłada na górną powiekę specjalny silikonowy wałeczek, a następnie nakręca na niego górne rzęsy i pokrywa włoski odżywczym preparatem;
  • farbowanie – kiedy preparat wyschnie, na rzęsy nakładana jest farba do rzęs w odcieniu czerni albo brązu;
  • utrwalenie – na koniec aplikowana jest keratyna, utrwalająca wcześniej nałożone preparaty i farbę.

Każdy z tych etapów trwa około 15 minut, więc w praktyce laminacja rzęs trwa od 60 do 90 minut.

Laminacja rzęs – jak długo utrzymuje się efekt?

Co ważne efekt laminacji rzęs utrzymuje się nawet do dwóch miesięcy, ale wszystko zależy od stanu włosków każdej klientki. Chcąc powtórzyć zabieg, należy to zrobić po 2-3 miesiącach. Po zabiegu nie ma żadnego ryzyka uczulenia ani podrażnienia, lecz lepiej wcześniej sprawdzić, czy nie mamy uczulenia na konkretne preparaty wykorzystywane podczas laminacji. Można nakładać na gotowe rzęsy makijaż, korzystać z basenu i sauny, opalać się na słońcu czy też kąpać w morskiej wodzie. Rzęsy po laminacji wyglądają bardzo naturalnie i nie sprawiają wrażenia ciężkości.

Laminacja rzęs – jak dbać o włoski?

Dobę o wykonaniu laminacji rzęs nie należy moczyć oczu. Przez pierwsze kilka dni rzęsy będą wyglądać na nieco szorstkie i posklejane, ale już po 24 godzinach włoski staną się gęste oraz uniesione. Pamiętaj, że po laminacji rzęsy nie będą tak spektakularnie wyglądać, jak po stylizacji przedłużania.

Laminacja rzęs – ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu laminacji rzęs waha się do 100 do 250 złotych – wszystko zależy od salonu. Zabieg polecany jest szczególnie paniom, którym zależy na pięknym wyglądzie włosków, a nie chcą korzystać z przedłużania.

Laminacja rzęs - czym różni się od liftingu?

Przeglądając ofertę różnych salonów kosmetycznych możesz się natknąć na zabieg liftingu rzęs. Nie myl go z laminacją, ponieważ to dwa zupełnie niezależne zabiegi, które dają odmienny efekt. Lifting rzęs jest popularny, ponieważ zapewnia uniesienie i podkręcenie rzęs, jak przy użyciu zalotki, więc efekt nie jest aż tak widoczny, jak po laminacji.