Trwa ładowanie...

Laminowanie włosów - czym jest i kto powinien skorzystać?

Laminowanie włosów to zabieg mający na celu regenerację włosów suchych i zniszczonych. Możesz skorzystać z niego w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jak również wykonać go samodzielnie w domu.

Laminowanie włosów - czym jest i kto powinien skorzystać?Źródło: iStock.com
d2xq8n1

Laminowanie włosów - wskazania do zabiegu

Laminowanie ma za zadanie stworzenie warstwy ochronnej na włosach suchych i zniszczonych. Polecane jest w szczególności dla osób z włosami wysokoporowatymi, a więc mającymi rozchylone łuski. Prowadzi to do rozdwajania się włosów i ich łamania, a w konsekwencji do utraty blasku i witalności. Laminowaniem możemy je nie tylko wzmocnić, ale przede wszystkim domknąć łuskę włosa, przez co nasze włosy będą silniejsze, miększe oraz bardziej sprężyste.

Laminowanie włosów w domu

Laminowanie włosów możemy wykonać zarówno w domu, jak i u fryzjera. Obie metody mają swoich zwolenników i w obu przypadkach założenie jest to samo - zdrowe i lśniące włosy. Domowe laminowanie włosów opiera się na żelatynie. Jest szybkie i proste do wykonania nawet przez niedoświadczone osoby.

d2xq8n1

Aby wykonać zabieg laminowania włosów w domu potrzebować będziesz:

  • żelatyny;
  • 1/3 szklanki gorącej wody;
  • dobrej jakości odżywki do włosów.

Żelatynę rozpuszczamy w gorącej wodzie i mieszamy do chwili uzyskania jednolitej konsystencji. Do mikstury dodajemy odrobinę odżywki do włosów, aby uzyskać efekt maseczki. Następnie nakładamy mieszankę na włosy i dokładnie rozprowadzamy ręcznie lub przy pomocy grzebienia. Włosy początkowo mogą się wydać sztywne. To naturalny efekt. Laminujemy włosy ok. 45 minut, po czym dokładnie je spłukujemy i myjemy delikatnym szamponem.

Żelatyna na włosy - właściwości

Maski żelatynowe na włosy oraz laminowanie włosów żelatyną to popularne domowe zabiegi. Żelatyna zawiera w sobie dużo białka, które wnika w głąb włosa, regenerując go od środka. To właśnie dzięki niej włosy stają się silniejsze i lśniące. Jeśli twoim problemem są słabe i łamliwe włosy, możesz także zastosować maseczkę żelatynowo-aloesową.

d2xq8n1

Wystarczy, że rozrobisz żelatynę w wodze i dodasz do mieszanki dużą łyżkę wyciągu z aloesu. Podobnie jak w przypadku laminowania żelatyną, miksturę mieszamy i nakładamy na włosy, po czym spłukujemy. Maseczka ta polecana jest w szczególności dla kobiet rozjaśniających włosy.

Laminowanie włosów u fryzjera - cena i efekty

Laminowanie włosów u fryzjera różni się znacząco od zabiegu, który wykonujemy w domu. Opiera się on nie na popularnej żelatynie, ale profesjonalnych produktach fryzjerskich, zawierających białka nierozpuszczalne w wodzie. Białka te powstają przy pomocy keratynocytów, a więc komórek naskórka. Wnikają one głęboko w strukturę włosa odbudowując go od wewnątrz.

Laminowanie włosów u fryzjera jest w szczególności polecane kobietom farbującym włosy, szczególnie rozjaśniającym, jak również osobom z włosami wysokoporowatymi, zniszczonymi, regularnie kręcącymi włosy przy pomocy lokówki bądź prostującymi prostownicą. Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim daje dłuższy efekt niż w przypadku laminowania żelatyną w domu. Zabieg trwa ok. 45 minut i kosztuje ok. 400-500 zł.

d2xq8n1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xq8n1