Makijaż rozświetlający. Czym jest strobing?
Makijaż rozświetlający jest hitem ostatnich sezonów. Nowością jest jednak użycie rozświetlacza jako głównego elementu do konturowania twarzy. Przyjrzyjmy się bliżej temu trendowi w codziennym oraz wieczorowy makijażu – oto strobing i rozświetlanie twarzy krok po kroku.
19.06.2018 | aktual.: 01.08.2018 13:46
Makijaż rozświetlający – co to takiego?
Rozświetlenie twarzy to wspaniałe rozwiązanie do każdego rodzaju cery, z czego z pewnością ucieszą się posiadaczki tłustej skóry – ona również może wyglądać pięknie i świeżo po umiejętnym wykonaniu rozświetlającego makijażu. A strobing wymyślono dla pań z typowo suchą skórą, na której bardzo łatwo widać wszystkie oznaki przemęczenia, stresu czy też niewyspania. Tego rodzaju makijaż rozświetlający szybko odmładza twarz, dodaje jej dziewczęcości, wdzięku, optycznie niweluje cienie pod oczami.
Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia idealnego makijażu, znajdziesz na WP radarOkazji.
Strobing to nie tylko zwykłe konturowanie twarzy za pomocą makijażu, gdzie najistotniejsza jest zasada ciemno-jasno. W tym przypadku liczy się odpowiednio użyty rozświetlacz do twarzy, który skutecznie odejmie z metryki parę lat, podkreślając ładne wypukłości na kobiecej twarzy. Ważne części bazowe każdej buzi, wykorzystywane do osiągnięcia jak najlepszych efektów makijażu, to kości policzkowe, łuki brwiowe, nos oraz usta, gdzie charakterystyczna poświata będzie najbardziej widoczna.
Strobing – jak rozświetlić twarz krok po kroku
Makijaż rozświetlający skutecznie wymodeluje twarzy dzięki efektownej grze światła. Oto krótka instrukcja, jak wykonać strobing makeup krok po kroku.
- Rozświetlający makijaż zaczynamy od umycia twarzy, osuszenia jej delikatnie ręcznikiem, nałożenia ulubionego kremu, najlepiej nawilżającego, ale z efektem matującym, a także bazy pod makijaż, również matującej, zwłaszcza przy przetłuszczającej się skórze.
- Kolejny etap udanego strobingu to cieniutka warstwa lekkiego podkładu, szczególnie starannie zaaplikowana na strefę T.
- Całą twarz pokrywamy pudrem transparentnym w kamieniu lub sypkim, co wzmocni efekt rozświetlającego makijażu.
- Czas na rozświetlacz, jak najlepiej dobrany do naturalnego odcienia skóry, w czym pomoże sprzedawczyni w drogerii. Dodatkowo warto kierować się zasadą, że makijaż rozświetlający na dzień nie powinien zawierać żadnych brokatowych drobinek i jest pod tym względem przeciwieństwem rozświetlacza idealnego na wieczór.
- Rozświetlacz do strobingu idzie w parze z cienkim pędzelkiem, umożliwiającym jego właściwe nałożenie na strategiczne miejsca na twarzy – grzbiet nosa, punkt pod łukiem brwiowym (mniej więcej na środku linii) oraz pomiędzy nosem a ustami.
- Kolejno w rozświetlającym makijażu używamy nieco większego pędzla do strobingu czoła – rysujemy odwrócony trójkąt oraz brody – rysujemy okrąg.
- Tym samym pędzlem nakładamy rozświetlacz pod oczy – czas na kolejny odwrócony trójkąt, którego punkty to wewnętrzny kącik oka, zewnętrzny kącik oka oraz środek policzka.
- Rozświetlanie twarzy uzupełniamy różem do policzków (nie musi być opalizujący), tuszem do rzęs, nabłyszczającą pomadką do ust bądź błyszczykiem. Dobrze sprawdzi się brązowa maskara i jasny cień do powiek.