Zdjęcia z Łodzi poruszyły internautów. Trzymają kciuki

Zdjęcia z Łodzi poruszyły internautów. Trzymają kciuki

Wiewiórka była tak mała, że mieściła się w dłoni
Wiewiórka była tak mała, że mieściła się w dłoni
Źródło zdjęć: © Facebook | Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi
27.03.2024 07:47, aktualizacja: 27.03.2024 08:11

Kilka dni temu łódzka straż miejska otrzymała zgłoszenie o znalezieniu oseska wiewiórki pod drzewem. Przybyły na miejsce Animal Patrol zaopiekował się zwierzęciem, a zamieszczone na Facebooku zdjęcia z interwencji poruszyły internautów.

Informacja o interwencji, podczas której znaleziono maleńką wiewiórkę, opublikował w mediach społecznościowych Animal Patrol łódzkiej straży miejskiej. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od kobiety, która zauważyła niepokojące zachowanie wiewiórki.

- Kobieta, która robiła porządki w ogródku, zauważyła dziwnie zachowującą się, wyraźnie poddenerwowaną i biegającą wokół drzewa wiewiórkę. (...) Podeszła i natknęła się na oseska wiewiórki, który leżał w trawie, a ta biegająca wiewiórka to była jego matka, która, przenosząc młode, upuściła jedno z nich na ziemię - mówiła cytowana przez "Fakt" rzeczniczka lokalnej straży miejskiej Joanna Prasnowska.

Wiewiórka leżała w trawie. Jej mama biegała dookoła

Przybyły na miejsce Animal Patrol znalazł maleńką wiewiórkę, która nie dawała oznak życia, a dookoła biegała jej spanikowana matka. Funkcjonariuszki zabrały wyziębione zwierzątko do samochodu, włączyły nawiew i zaczęły je ogrzewać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po kilku chwilach - jak czytamy na Facebooku - maleństwo zaczęło się ruszać i zostało przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi, gdzie umieszczono je w inkubatorze. Straż zaapelowała, by trzymać za zwierzątko kciuki.

Rozczulające zdjęcia z interwencji

Do wpisu dołączono zdjęcia wykonane podczas interwencji. Szczególnie jedno - jak widać po wpisach zamieszczanych przez komentatorów w mediach społecznościowych - rozczuliło internautów. Widać na nim niedającą oznak życia wiewióreczkę leżącą na dłoni funkcjonariuszki.

"Walcz maleństwo. Wierzę, że się uda. Paniom Strażniczkom ogromne podziękowania", "Trzymam kciuki za nią", "Brawo za interwencję" - czytamy pod postem.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta