Masz w pralce taki kwiatek? Mało kto wie, że ma ukrytą funkcję

Co oznacza symbol kwiatka w pralce?
Co oznacza symbol kwiatka w pralce?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.10.2023 19:10, aktual.: 11.10.2023 19:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Domowe sprzęty kryją wiele sekretów, nad którymi na co dzień się nie zastanawiamy. Jednym z nich jest znajdujący się w pralce charakterystyczny symbol kwiatka. Co oznacza i skąd się tam wziął?

Pranie dla wielu osób jest czynnością niemal automatyczną. Robimy to zawsze tak samo, odruchowo wciskając wciąż te same guziki, nastawiając te same programy i nawet się nie zastanawiamy nad dotąd nieodkrytymi funkcjami pralki. Bo czy ktokolwiek przeczytał instrukcję użytkowania? No właśnie…

Tymczasem nawet prosta pralka kryje wiele sekretów. Jednym z nich jest symbol kwiatka, który znajduje się w jednej z przegródek. Co oznacza i dlaczego wspomniana przegroda została oznaczona właśnie w ten sposób?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do czego służą przegródki w pralce? Podział jest bardzo intuicyjny

Trzy przegrody w pralce zostały tak zaprojektowane, aby ułatwić umieszczenie właściwych detergentów w odpowiednim miejscu – w zależności od potrzeb i wybranego programu. Konkretne oznaczenia znajdują się w szufladzie na proszek, która dla wygody została podzielona na trzy części. Każda przegroda ma swoje specjalne przeznaczenie i oznaczenie, co ma w znaczący sposób ułatwić nam życie i korzystanie z pralki. Na oznaczenia składają się cyfry rzymskie: I i II oraz charakterystyczny symbol kwiatka. Jeśli wiemy, co oznaczają, nigdy się nie pomylimy.

W której przegrodzie umieścić proszek? Zawsze kierujmy się oznaczeniami

Pierwsza przegroda często pozostaje nieużywana. Umieszczamy w niej proszek do prania tylko wówczas, gdy wybieramy program z praniem wstępnym. Takie pranie trwa jednak bardzo długo i mało osób ma na to czas. Pranie wstępne ma sens wyłącznie w wypadku szczególnie zabrudzonych ubrań, które trzeba najpierw "zaprać". Jeśli potrzebujemy prania wstępnego, wówczas umieszczamy detergent (często zarówno proszek, jak i odplamiacz) w pierwszej przegrodzie. W przypadku zwykłego prania, umieszczamy proszek w przegródce oznaczonej cyfrą II, czyli przeznaczonej do tzw. prania zasadniczego.

Co oznacza symbol kwiatka? Tajemnica trzeciej przegródki

Trzecia przegródka w pralce jest przeznaczona na płyn do płukania tkanin, którego celem jest zmiękczenie ubrań. Dodanie płynu nie jest konieczne, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Wiele osób uważa płyn zmiękczający za zbędny wydatek, niektórzy mogą też mieć wrażliwą skórę i skłonność do uczuleń, co pociąga za sobą chęć ograniczenia chemii i detergentów. Co jednak oznacza sam kwiatek i dlaczego jego symbol znalazł się na trzeciej przegródce? To proste, znak kwiatka wziął się od kwiatu bawełny, który kojarzy się z miękkością i delikatnością, czyli właśnie płynem do zmiękczania tkanin.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (222)
Zobacz także