Matylda Damięcka wspiera protestujących. Przygotowała specjalne plakaty

Matylda Damięcka wspiera protestujących. Przygotowała specjalne plakaty

Matylda Damięcka
Matylda Damięcka
Źródło zdjęć: © ONS
Klaudia Stabach
23.10.2020 17:20, aktualizacja: 01.03.2022 14:17

Wyrok Trybunały Konstytucyjnego ws. aborcji oburzył rzesze Polaków, którzy postanowili wyjść na ulicę. Matylda Damięcka, która słynie z genialnych rysunków, przygotowała plakaty do pobrania. Za darmo.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest niezgodne z konstytucją. Ta informacja rozgrzała do czerwoności wiele Polek i Polaków, którzy nie są w stanie zrozumieć tak szokującej decyzji.

Matylda Damięcka przygotowała plakaty

Niektórzy wyszli na ulice w czwartkowy wieczór, tuż po ogłoszeniu wyroku przez TK, jednak prawdziwa mobilizacja szykuje się na piątkowy wieczór. Ludzie w całym kraju skrzykują się i planują zorganizować ogólnopolski strajk w obronie podstawowych praw kobiet. Tłumy wyjdą na ulice pomimo faktu, że cały kraj mierzy się z drugą falą pandemii i obowiązuje zakaz zgromadzeń.

Matylda Damięcka, która od kilku lat błyskawicznie reaguje na najważniejsze wydarzenia w kraju i komentuje je za pomocą ilustracji, postanowiła przygotować kilka specjalnych obrazków, a następnie udostępnić (za darmo) internautom do pobrania, po to, aby mogli wyraźniej pokazać swój sprzeciw.

"Macie plakaty w super jakości. Ściągać, drukować, maski zakładać, ciepło się ubrać i krzyczeć" - zachęciła. Nie da się nie zauważyć, że plakaty bardzo trafnie oddają to, co myśli obecnie wiele osób oburzonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.