Blisko ludziMężczyźni i kobiety mają podobne fantazje seksualne

Mężczyźni i kobiety mają podobne fantazje seksualne

Mężczyźni i kobiety mają podobne fantazje seksualne
Źródło zdjęć: © 123RF

23.07.2012 12:33, aktual.: 23.07.2012 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiszpańscy naukowcy stwierdzili, że kobiety i mężczyźni nie różnią się znacząco pod względem treści marzeń o seksie. Wyniki badania opublikowano w "Anales de Psicología".

Hiszpańscy naukowcy stwierdzili, że kobiety i mężczyźni nie różnią się znacząco pod względem treści marzeń o seksie. Wyniki badania opublikowano w "Anales de Psicología". Eksperci przeanalizowali treść i częstotliwość fantazji seksualnych 2250 Hiszpanów i Hiszpanek, którzy od co najmniej pół roku pozostają w heteroseksualnym związku.

Udało im się dojść do wniosku, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni marzą o podobnych rzeczach. Przeważały fantazje dotyczące romantycznej i intymnej relacji erotycznej z ukochaną osobą.

Jednak badacze stwierdzili, że mężczyźni, tak jak się potocznie sądzi, rzeczywiście częściej tworzą w umyśle wyobrażone scenariusze seksualne, częściej myślą o seksie.

Kobiety mają więcej fantazji romantycznych (kilka razy w miesiącu), mężczyźni od czasu do czasu marzą o nowych sytuacjach seksualnych, eksperymentowaniu, jak na przykład uczestniczeniu w orgii, czy częstej zmianie partnerek seksualnych.

Naukowcy próbowali również podzielić fantazje seksualne doświadczane przez badanych na te przyjemne i te negatywne. Okazało się, że wszyscy uczestnicy badania miewali w życiu marzenia na temat seksu o pozytywnym wydźwięku, jednak 80 proc. badanych doświadczało czasem także negatywnych, nieprzyjemnych fantazji.

Nieprzyjemne fantazje u kobiet wiązały się ze zmuszeniem do stosunku, natomiast u mężczyzn najstraszniejsze były te dotyczące kontaktów homoseksualnych.

Naukowcy chcieliby w przyszłości zbadać, czy istnieje związek między posiadaniem pozytywnych, bądź negatywnych fantazji seksualnych, a rzeczywistymi zachowaniami na tle seksu. Przypuszczają, że indywidualna postawa wobec marzeń erotycznych może być istotnym czynnikiem w rozwoju seksualnym. (PAP)/(pho)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także