Blisko ludzi"Mój chłopak zarabia 1800 zł. Jest nieudacznikiem". Paulina zazdrości koleżance

"Mój chłopak zarabia 1800 zł. Jest nieudacznikiem". Paulina zazdrości koleżance

"Mój chłopak zarabia 1800 zł. Jest nieudacznikiem". Paulina zazdrości koleżance
Źródło zdjęć: © iStock.com
06.02.2020 10:46, aktualizacja: 06.02.2020 13:50

"Mój chłopak to nieudacznik" – wyznała Paulina. Dziewczyna martwi się o to, jak będzie wyglądała jej relacja z mężczyzną, który nie radzi sobie w codziennym życiu.

Paulina związała się z 29-latkiem, który pracuje na stacji benzynowej. Myje tam zbiorniki i sprząta. Martwi ją to, że jej partner w tym wieku zarabia zaledwie 1800 zł. Są dorośli i oboje myślą już o założeniu rodziny, wspólnym życiu, jednak finanse im na to nie pozwalają.

"Jak z takim zakładać rodzinę?" – zapytała użytkowników forum WP Kafeteria.

Paulina sama zarabia niewiele. Jej pensja to 1600 zł miesięcznie. W tej sytuacji ciężko jest jej wyobrazić sobie wspólną przyszłość. Chłopak mieszka nadal u rodziców, nie ma samochodu.

Związała się z mężczyzną, który zarabia 1800 zł

Sytuacja finansowa to tylko jedna z rzeczy, które spędzają jej sen z powiek. Jedna z jej koleżanek związała się z chłopakiem, który, choć jest w tym samym wieku co partner Pauliny, zarabia około 9 tys. zł. Jeździ nowym volvo, stać go na budowę domu i zostaje mu jeszcze sporo na dodatkowe wydatki. Dziewczyna śmieje się z Pauliny, a ta coraz częściej myśli o tym, że nie chce tak żyć.

Wielu użytkowników zarzuciło Paulinie, że jest materialistką. Niektórzy pisali, że powinna liczyć się miłość, nie pieniądze. Jedna z forumowiczek wstawiła się jednak za Pauliną: "Miłością domu nie wybuduje, samochodu nie kupi. Żyjemy w takich czasach, że kasa jest ważna. A z takimi zarobkami jak założyć rodzinę? Mieszkać u teściów i żreć się z nimi na każdym kroku? Zero swobody, ciągłe docinki, życie podporządkowane pod nich. Później dziecko i co? Odkładanie każdego grosza? Jak chce się mieć dziecko, to trzeba mieć zaplecze finansowe, własne lokum, a nie gnić za najniższą krajowa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta