FitnessMotywacja do ćwiczeń - jak ją znaleźć?

Motywacja do ćwiczeń - jak ją znaleźć?

Motywacja do ćwiczeń - jak ją znaleźć?
Źródło zdjęć: © iStock.com

19.09.2018 21:14, aktual.: 19.12.2018 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motywacja do ćwiczeń jest podstawowym czynnikiem gwarantującym zdobycie celu, którym może być np. zrzucenie zbędnych kilogramów. Powszechnie wiadomo, że nic tak nie motywuje do regularnych treningów i utrzymywania zdrowej diety, jak efekty ćwiczenia. Jak jednak zmotywować się do ćwiczeń zanim dostrzeżemy pierwsze rezultaty wysiłku?

Motywacja do ćwiczeń: postaw sobie realny cel

Motywacji do ćwiczeń musi koniecznie towarzyszyć realny, konkretny i możliwy do osiągnięcia cel. Motywacja nie może istnieć bez celu i na odwrót. Panie najczęściej stawiają sobie za cel zrzucenie zbędnych kilogramów i wymodelowanie sylwetki. Niekiedy to jednak nie wystarczy. Dlatego też warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście katowanie się na siłowni jest tego warte.

Dobrym sposobem na zmotywowanie się do regularnych treningów jest wyznaczenie celu, który będzie określony w czasie i najlepiej związany z ważnym wydarzeniem. Jak wiadomo najlepszą motywacją jest własny ślub, ale równie dobrze może to być wesele koleżanki czy nawet egzotyczne wakacje z grupą znajomych.

Motywacja do ćwiczeń: stwórz sobie plan ćwiczeń

Dobrą motywacją do ćwiczeń jest stworzenie sobie planu treningowego, najlepiej przy pomocy wykwalifikowanej osoby, np. trenera personalnego. Dokładnie rozpisany harmonogram treningów większość nas zmusi do samodyscypliny. Warto również wyobrazić sobie efekty naszej pracy.

Motywacja do ćwiczeń: dobierz odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną

Dobrym sposobem na motywację do ćwiczeń jest dobór odpowiedniej aktywności fizycznej. Z pozoru jest to oczywiste, jednakże wiele kobiet katuje się bieganiem czy treningami siłowymi, zamiast znaleźć lepsze rozwiązanie.

Dobrym pomysłem są zajęcia, które mają przynosić nie tylko pot i łzy, ale również świetną rozrywkę. Do takich zajęć można zaliczyć: zumbę, naukę tańca towarzyskiego — zarówno standardowego, jak i latynoamerykańskiego.

Ciekawym pomysłem jest również pole dance, który świetnie modeluje sylwetkę, a jednocześnie uczy świadomości swojego ciała. Polecany jest on kobietom, które mają problem ze swoją zmysłowością i seksualnością.

Motywacja do ćwiczeń: regularnie mierz efektyć ćwiczeń

Nic tak nie motywuje do ćwiczeń, jak efekty, na które niestety trzeba poczekać. Jednakże niemal w każdym poradniku treningowym możemy przeczytać, jak bardzo ważne jest regularne mierzenie efektywności ćwiczeń. Można to robić poprzez ważenie się (raz w tygodniu) oraz dokonywanie pomiaru ciała. Jeśli zauważymy znaczną różnicę, a nawet lepiej — jeśli nasi bliscy dostrzegą efekty ćwiczeń, to zmotywuje to nas do jeszcze intensywniejszych treningów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także