Nagminny błąd Polaków. Nigdy nie rób tego z oknami przed wyjazdem

Zasłaniasz okna przed wyjazdem? Musisz wiedzieć, czym to grozi
Zasłaniasz okna przed wyjazdem? Musisz wiedzieć, czym to grozi
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

30.12.2023 13:26, aktual.: 30.12.2023 16:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak uchronić mieszkanie przed włamaniem? Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy być pewniejsi, że unikniemy strat. Jeden z nich dotyczy przygotowania okien. Ci, którzy zasłaniają je na czas wyjazdu, popełniają błąd.

Ferie, majówka, wakacje czy okres świąteczno-sylwestrowy. Osoby, które wtedy wyjeżdżają, często zastanawiają się, jak mogą uchronić dom lub mieszkanie przed włamaniem. Choć powszechnie mówi się o kilku sposobach, niektóre z nich wcale nie są właściwe. Jeden z nich dotyczy przygotowania okien, których nie należy zasłaniać.

Nie zasłaniaj okien przed wyjazdem

Dlaczego nie powinniśmy zasłaniać okien przed wyjazdem, choć większość osób tak robi? W ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło, a sposoby, które kiedyś były skuteczne, dziś już nie są. Tak jest właśnie z oknami - zasłonięte przyciągają włamywaczy.

Zasłonięte okna w domu lub w mieszkaniu sugerują, że nikogo w nim nie ma. Są znakiem dla włamywaczy, że mogą swobodnie wejść i poruszać się po jego terenie. Jeżeli złodzieje zobaczą jednak odsłonięte okna, najprawdopodobniej nie podejmą żadnych działań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto pamiętać także o tym, aby zamknąć szczelnie okna. Dobrym sposobem jest zainwestowanie w rolety antywłamaniowe lub (w przypadku dolnych pięter budynku) w specjalne kraty.

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Oprócz przygotowania okien, należy pamiętać także o kilku równie ważnych rzeczach.

  1. Nie zostawiajmy nic na balkonie. Pozostawione rowery mogą pod naszą nieobecność szybko zniknąć i jeszcze bardziej zachęcić włamywaczy do dalszych działań.
  2. Jeżeli mamy w pobliżu bliską osobę lub zaufanego sąsiada, poprośmy ją/go o czujność. Jeśli jest taka możliwość, niech zajrzy w wolnej chwili do mieszkania.
  3. Nie rozpowiadajmy o wyjeździe - w szczególności o jego dokładnej dacie i czasu trwania. Taka informacja może dotrzeć do niewłaściwych osób, w tym złodziei.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także