Najgorsze majtki. Ginekolożka nie chce ich widzieć u pacjentek
- Bielizna, zwłaszcza ta syntetyczna, utrudnia przepływ powietrza, zwiększa temperaturę, przez co sprzyja rozwojowi patogenów, zwłaszcza u kobiet, które mają do tego tendencję - ostrzega ekspertka. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w czasie snu.
Jedni lubią spać w ciepłych piżamach, inni są zdecydowanymi zwolennikami spania nago. Wiele kobiet wybiera koszule nocne, do których zakłada majtki. Okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy lepiej zakładać na noc bieliznę, czy też nie, jednak w niektórych przypadkach rezygnacja z niej może okazać się korzystna dla zdrowia.
Spanie w majtkach czy bez?
Eksperci nie podają jednoznacznej odpowiedzi, która opcja jest lepsza dla zdrowia: spanie w bieliźnie czy bez. Wszystko zależy od upodobań oraz np. stanu zdrowia. Niektórzy przychylają się bardziej do drugiej opcji, szczególnie jeśli kobieta ma skłonności do infekcji i podrażnień intymnych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czym może się skończyć spanie na niewygodnym materacu?
W ciemnych i wilgotnych miejscach łatwiej rozmnażają się bakterie i drożdże, dlatego jeśli przez cały dzień nosi się bieliznę i obcisłe spodnie, nocą warto się zastanowić nad jej ściągnięciem, by zapewnić okolicom intymnym swobodny dostęp do powietrza.
Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie spania bez majtek lub mamy okres, warto wybrać bieliznę wykonaną z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów, jak np. jedwab lub bawełna. Syntetyczne materiały, jak np. poliester, mogą skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi.
Ginekolożka radzi: śpijmy bez bielizny
Jasne zdanie na ten temat ma ginekolożka Barbara Karyta. W rozmowie z Medonetem zaapelowała, by kobiety w ogóle unikały ciasnych ubrań i wybierały bieliznę z naturalnych tkanin. - Oddychający materiał zapewni to, że okolice intymne pozostaną suche, zapobiegniemy też przegrzaniu i spoceniu - podkreśliła.
Także nocą zalecała więcej swobody, sugerując spanie bez bielizny.
- Dlaczego? Bielizna, zwłaszcza ta syntetyczna, utrudnia przepływ powietrza, zwiększa temperaturę, przez co sprzyja rozwojowi patogenów, zwłaszcza u kobiet, które mają do tego tendencję - dodała.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl