Nigdy nie śpij w ten sposób. Możesz doprowadzić do wielu schorzeń

Nigdy nie śpij w ten sposób. Możesz doprowadzić do wielu schorzeń

Jaka jest najgorsza pozycja do spania?
Jaka jest najgorsza pozycja do spania?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
30.04.2024 20:12, aktualizacja: 30.04.2024 20:49

Zdrowy i odpowiednio długi sen ma ogromne znaczenie dla organizmu, a jakikolwiek braki w tej materii wpływają na codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto mieć świadomość, w jakiej pozycji śpi się najlepiej, a w jakiej najgorzej.

O tym, jak ważny jest dobry sen, nie trzeba nikogo przekonywać. Zapotrzebowanie jest cechą indywidualną i zmienia się w ciągu całego życia, a skutki nieprzespanej nocy można odczuwać nie tylko na następny dzień, ale i znacznie dłużej.

Aby dobrze się wyspać, warto zadbać nie tylko o odpowiednie warunki czy temperaturę w sypialni, ale także o pozycję, w której śpimy. Szczególnie jedna z nich, jest wyjątkowo mało korzystna, a regularne spanie w ten sposób może generować szereg dolegliwości.

Najgorsza pozycja w czasie snu

Jeśli twoją ulubioną pozycją jest spanie na brzuchu, lepiej zastanów się nad tym dwa razy. Choć być może jest to dla ciebie wygodne, warto jednak rozważyć zmianę przyzwyczajeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okazuje się, że jest to jedna z najgorszych pozycji, jaką można przyjąć podczas snu. Negatywnie wpływa na praktycznie wszystkie odcinki kręgosłupa, w dłuższej perspektywie powodując dolegliwości bólowe. Obciąża także układ oddechowy oraz uciska inne narządy wewnętrzne, w tym m.in. żołądek, powodując np. występowanie zgagi. Dodatkowo w tej pozycji mocno naciska się na twarz, przez co znacznie szybciej tworzą się zmarszczki.

Najlepiej sprawdzi się spanie na plecach, dlatego warto spróbować zmienić swoje nawyki.

Dobry sen. O to warto zadbać

Aby się dobrze wyspać, warto zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni. Nie powinna być ani zbyt wysoka, a ni zbyt niska. Przyjmuje się, że najlepszą jest 18-22 st. Celsjusza. Przed snem warto też przewietrzyć sypialnię i zrezygnować z korzystania z komputera i telefonu przed zaśnięciem. Lepiej przez chwile poczytać książkę.

Warto też nie jeść bezpośrednio przed położeniem się spać oraz unikać alkoholu, który spłyca sen i powoduje, że rano wstajemy niewyspani. Warto też unikać wieczornego picia kawy, napojów energetycznych i mocnej herbaty.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta