FitnessNajskuteczniejsze ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Najskuteczniejsze ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Najskuteczniejsze ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

20.11.2018 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wewnętrzna strona uda to część ciała, którą trudno wyszczuplić i ujędrnić. Aby tego dokonać, trzeba zaangażować do pracy mięśnie przywodziciele uda oraz mięsień grzebieniowy i smukły. Jakie są zasady ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud? Które ćwiczenia wyrzeźbią wewnętrzną stronę? Poznaj najskuteczniejsze ćwiczenia na szczupłe uda.

Wewnętrzna strona ud - kilka informacji

Wewnętrzna strona ud nazywana jest przywodzicielami. Przywodziciele składają się z kilku mięśni, a w tym: z mięśnia grzebieniowego, smukłego oraz przywodziciela długiego, krótkiego i wielkiego. Pomimo ich liczby, przywodziciele zajmują niewiele miejsca w udach, spełniają jednak dość istotne funkcje. Przywodziciele bowiem chronią staw biodrowy przed przeciążeniami, przywodzą nogi i stabilizują miednicę. Dlatego wzmacnianie mięśni wewnętrznej strony ud ma nie tylko wymiar estetyczny, ale także wpływa na prawidłowe funkcjonowanie miednicy.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - zasady

Praca nad jedną partią mięśniową nie spowoduje utraty tkanki tłuszczowej tylko w tym konkretnym miejscu. Spalanie tkanki tłuszczowej dotyczy całego ciała. Problem tkwi tym, że z niektórych miejsc tłuszczu pozbywamy się szybciej, podczas gdy innym musimy poświęcić znacznie więcej czasu. Z jednej strony wpływają na to uwarunkowania genetyczne, a z drugiej typ sylwetki.

Ćwiczeniom na wewnętrzną stronę ud powinny towarzyszyć treningi kardio, które przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej z całego ciała. Aby ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud przyniosły rezultaty, należy je wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Pamiętać trzeba o tym, by nie wykonywać ich z dnia na dzień. Po każdym dniu treningowym trzeba zrobić jeden dzień przerwy. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę nóg zawsze zaczynaj od krótkiej rogrzewki.

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud - przysiady plie

Przysiady plie angażują do pracy mięśnie czworogłowe uda, pośladków oraz przywodziciele. Aby poprawnie wykonać przysiad plie, należy stojąc rozstawić nogi szerzej niż linia bioder, wyprostować plecy i napiąć mięśnie brzucha. Na wdechu wykonuje się przysiad, bez pochylania klatki piersiowej do przodu. Wraz z wydechem wracamy do pozycji wyjściowej. W przysiadzie plie nie schodzi się zbyt nisko do podłoża. Osoby bardziej zaawansowane w ćwiczeniach mogą wykonywać przysiady z kettlebell czy ze sztangą (Zobacz, na czym polega goblet squat)
.

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud - wykroki w bok

Wykroki w bok angażują do pracy te same grupy mięśniowe co przysiady plie. Stojąc, stopy należy rozstawić na szerokość bioder i wyprostować plecy. Na wdechu jedną nogę odstawia się mocno w bok, przy ugiętym kolanie. Przy wydechu wraca się do pozycji wyjściowej i wykonuje to samo ćwiczenie na drugą nogę. To ćwiczenie również można wykonywać z dodatkowym obciążeniem. Ciężary można również przymocować do nóg.

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud - nożyce

Nożyce to popularne ćwiczenie, które oprócz mięśni ud, angażuje do pracy mięśnie brzucha. Połóż się na plecach, a ramiona ułóż wzdłuż ciała. Napnij brzuch, wyprostuj nogi i unieś je do góry pod kątem ok. 60 stopni. Trzymając nogi w powietrzu, krzyżuj je na przemian. Nogi można krzyżować poziomo i pionowo. Aby utrudnić ćwiczenie, podobnie jak w poprzedniej aktywności, nogi można dodatkowo obciążyć.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)