Polacy piją ją przed snem. Dlatego budzą się w nocy

Polacy piją ją przed snem. Dlatego budzą się w nocy

Jak ograniczyć wybudzanie się w nocy?
Jak ograniczyć wybudzanie się w nocy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
12.03.2024 11:56, aktualizacja: 12.03.2024 12:49

Spokojna i w pełni przespana noc może pozytywnie odbijać się na naszym zdrowiu oraz samopoczuciu. W końcu nie bez powodu tak wiele osób dba o dobry sen. Niestety zdarza się, że wybudzamy się, aby skorzystać z toalety. Jak tego uniknąć?

To, co jemy, może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że spore znaczenie ma także to, co pijemy. Wieczorem powinniśmy unikać kilku popularnych napojów, przez które w środku nocy nasz pęcherz będzie nam o sobie przypominał. Jeden z nich może szczególnie zaskakiwać.

Dobry sen, lepsze życie

Dobrze przespana noc to klucz nie tylko do lepszego samopoczucia, ale również poprawy naszego zdrowia. To właśnie podczas snu nasz organizm najlepiej się regeneruje.

Wyspani lepiej przyswajamy nowe informacje, a także pooprawia się nasza koncentracja i kreatywność. Nic więc dziwnego, że przed ważnym, stresującym dniem, należy zadbać o odpowiednią ilość snu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Badania naukowe dowodzą także, że wypoczynek w nocy ma również ogromne znaczenie w przypadku naszej gospodarki hormonalnej. Może mieć także wpływ na nasz układ immunologiczny. Nie jest też tajemnicą, że zbyt mała ilość snu zwiększa ryzyko wystąpienia choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jak zadbać o dobry sen?

Wiedząc już, dlaczego sen jest aż tak ważny, należy zadbać o to, by nic nam go nie przerywało. Oprócz zapewnienia sobie właściwych warunków w pomieszczeniu musimy pamiętać także o tym, co spożywamy.

Okazuje się bowiem, że wiele popularnych produktów może mieć właściwości moczopędne, przez które w nocy będziemy chcieli korzystać z toalety. Można zaliczyć do nich m.in.: kawę, która dzięki kofeinie może działać pobudzająco, słodkie napoje gazowane, alkohol będący także przyczyną pogorszenia się jakości snu, a także herbatę, którą Polacy nagminnie piją wieczorami. Warto zrezygnować z tego nawyku.

Aby móc cieszyć się spokojnym i nieprzerwanym snem nie należy jednak rezygnować z nawadniania organizmu. W tym przypadku warto skusić się jednak na wodę, do której opcjonalnie można także dodać cytrynę oraz imbir. Wiele osób poleca również napary ziołowe oraz sok wiśniowy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP