Blisko ludziNigdy nie miała orgazmu. 22-latka opowiada o życiu intymnym

Nigdy nie miała orgazmu. 22‑latka opowiada o życiu intymnym

Mówi, że nigdy nie miała orgazmu
Mówi, że nigdy nie miała orgazmu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Willie B. Thomas

16.11.2021 19:34

22-latka z Wielkiej Brytanii zwierza się, że nigdy nie czuła się usatysfakcjonowana z seksu. Były partner koncentrował się na swoich przyjemnościach podczas stosunku, a ona sama nie czuła się na tyle świadoma swojego ciała, aby czerpać radość z życia intymnego.

Brytyjka z Hamshire opisała swój problem na stronie serwisu cosmopolitan.com. Podała, że ma lekką nadwagę i nigdy nie czuła się pewna siebie. Jak dochodziło między nią, a jej partnerem do zbliżeń, czuła, jakby ktoś po prostu dotykał ją po ramieniu. Nie odczuwała przyjemności. 

Ani jednego orgazmu 

22-latka wyznała, że w relacjach intymnych czuła, że cała uwaga koncentruje się na partnerze seksualnym i jego przyjemności. Do tego, podczas stosunku martwiła się o swój wygląd, o swoje włosy, wagę i ogólnie powierzchowność. To hamowało ją przed osiągnięciem orgazmu, o którym tylko czytała w podręcznikach. 

Od sześciu miesięcy kobieta jest na zupełnie innym etapie swojego życia. Twierdzi, że zmieniła podejście do siebie, zaczęła się doceniać i czuć bardziej komfortowo ze swoim ciałem. Dzięki temu otworzyła się na nowe doświadczenia. "Podczas seksu mój partner traktuje mnie, jak szklankę wody na pustyni" – napisała 22-latka. Choć jeszcze nie szczytowała, czuje, że jest blisko satysfakcji z życia intymnego.

Libido i akceptacja siebie

Jakiś czas temu w WP Kobieta ukazał się artykuł o zadowoleniu z życia seksualnego. Natalia Gruzina, autorka bloga o pozytywnej seksualności w rozmowie z serwisem podkreśliła, że nasze nastawienie do seksu oraz poziom satysfakcji to sprawy bardzo złożone. - Staram się więc uświadamiać, że libido to sprawa bardzo skomplikowana. Ono nie funkcjonuje w próżni i aby chciało nam się seksu i przyjemności, musimy widzieć w nim wartość i korzyść dla siebie. Jeżeli nasze potrzeby podczas stosunku nie są zaspokajane, trudno o optymistyczne podejście – stwierdziła ekspertka, której wypowiedź idealnie wpisuje się w problem młodej kobiety z Wysp Brytyjskich.

Gruzina dodała również, że aby zwiększyć zadowolenie z seksu, należy poznać siebie, swoje potrzeby oraz mieć pozytywną relację z partnerem, który będzie nastawiony nie tylko na własną przyjemność, ale na obopólną satysfakcję.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)
Zobacz także