Od związku wolą przygody na jedną noc? Tak odpowiadali mężczyźni

Od związku wolą przygody na jedną noc? Tak odpowiadali mężczyźni

Po czym poznać, że randkowicz szuka przygody na jedną noc?
Po czym poznać, że randkowicz szuka przygody na jedną noc?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
oprac. ZS
25.02.2023 16:49, aktualizacja: 01.02.2024 08:15

Czy w dzisiejszym świecie w trakcie randkowania można jeszcze znaleźć mężczyznę, który nie szuka przygód na jedną noc? Temat na tapet wzięła jedna z zagranicznych dziennikarek. Prawdy szukała u źródeł, pytając o szczegóły wybranych mężczyzn.

Wiele kobiet twierdzi, że randkowanie w obecnych czasach jest wyjątkowo trudne. Jeszcze trudniejsze ma być znalezienie drugiej połówki. Kogoś, kto zapragnie związku, a nie krótkiej relacji, która skończy się równie szybko, jak się zaczęła. Czy rzeczywiście wszyscy mężczyźni, zwłaszcza ci poznani poprzez portale randkowe, mają w głowie tylko jedno i nie zamierzają się wiązać? Dziennikarka portalu yourtango.com postanowiła to sprawdzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czujesz, że on chce tylko jednego? O tym pamiętaj

Jane Stokes, na podstawie przeprowadzonych rozmów z grupą różnych mężczyzn, wyciągnęła kilka wniosków. W trakcie konsultacji napotkała się z opinią, że kobiety tworzą opinię na temat osoby, z którą idą na randkę, na podstawie swoich wcześniejszych złych doświadczeń.

"Jasne, z całą pewnością są mężczyźni, którzy chcą tylko seksu, ale są też takie kobiety. Przede wszystkim w głębi serca każdy szuka miłości, ale sposób podejścia do tego tematu może być różny. Jednak mówienie, że mężczyźni chcą tylko jednego jest równie obraźliwe jak to, że kobiety chcą od swoich mężów jedynie karty kredytowej" - miał powiedzieć jeden z rozmówców Stokes.

Oprócz stereotypowego myślenia, mężczyźni wymieniający swoje spostrzeżenia z dziennikarką zauważyli, że wiele kobiet nie określa jasno, czego tak naprawdę chce.

"Jeśli chcesz poważnego związku, powiedz to! Zawrzyj to od razu swoim profilu randkowym" - podkreślił kolejny anonimowy rozmówca.

Jasność intencji według panów powinna być omówiona już na samym początku, od pierwszego spotkania, aby uniknąć niedomówień.

"Miłość i pożądanie to nie to samo"

Dziennikarka w trakcie rozmów dowiedziała się, że według mężczyzn kobiety mają zupełnie inne podejście do tego, czym dokładnie jest miłość. Rozmawiający ze Stokes stwierdzili, że panowie nie łączą ze sobą miłości i seksu, a patrzą na te sprawy zupełnie oddzielnie.

"Czasami mężczyźni szukający seksu są gotowi zbudować niby związek z kobietą, którą tak naprawdę nie są w ogóle zainteresowani. Kiedy dopną swego, pociąg znika i zwyczajnie się wycofują, co oczywiście dla kobiet jest bardzo bolesne" - przyznał anonimowy rozmówca.

Niestety sami panowie stwierdzili, że część randkowiczów zwyczajnie manipuluje kobietami. Łudzą obietnicą związku, bo wiedzą, że dla pań jest to atrakcyjne.

"Dla nas seks jest czymś innym. Mężczyznom wcale nie jest łatwo znaleźć przygodę na jedną noc, jeśli powiedzą wprost, o co im chodzi. Stąd te manipulacje. Kobiety nie muszą takich sztuczek stosować" - usłyszała dziennikarka.

Wysyła takie sygnały? Uważaj

Na koniec autorka artykułu upomniała randkujące kobiety, aby zwracały uwagę na pewne sygnały. Mężczyzna podczas rozmowy czy spotkania wydaje się nachalny, a wręcz agresywny? Musimy zwrócić uwagę, jak się czujemy. Jeśli mamy wrażenie, że jego wypowiedzi są zbyt narzucające się, być może mamy do czynienia z manipulatorem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta