Oto najbardziej toksyczne znaki zodiaku. Na liście trzy

Oto najbardziej toksyczne znaki zodiaku. Na liście trzy

Najwięksi toksycy wśród znaków zodiaku. Oto lista
Najwięksi toksycy wśród znaków zodiaku. Oto lista
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
19.10.2023 13:30, aktualizacja: 19.10.2023 13:56

Nie zauważają, że powiedzieli lub zrobili coś nie tak. Jeśli spróbujesz złapać ich na nieszczerości, zawsze się wykręcą, a potem zdołają cię przekonać, że to wszystko twoja wina. Te znaki zodiaku mają skłonność do toksycznych zachowań. Uważaj!

Pewne wskazówki dotyczące osobowości danego człowieka są zapisane w gwiazdach, a moment urodzenia naprawdę ma znaczenie. Oczywiście zawsze warto kogoś poznać i osobiście przekonać się, jaki naprawdę jest… Jednak równie prawdziwe jest stwierdzenie, że wiele osób potrafi skutecznie ukrywać swoje złe skłonności pod warstwą słodkiego niczym miód uroku osobistego. Dlatego zawsze warto oceniać po czynach, a nie uroczych słówkach – bo gadanie nic nie kosztuje. Dowiedz się, które znaki zodiaku mają największe predyspozycje do toksycznych zachowań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Baran za wszelką cenę musi postawić na swoim

Osoby urodzone w tym znaku słyną z trudnego charakteru. Są bardzo ambitne, uparte i nieustępliwe. Nie potrafią przyznać się do błędu, więc będą tak długo się wypierać, zaprzeczać i odwracać kota ogonem, aż skutecznie namieszają w głowach wszystkim wokół. To nie zawsze wina Baranów, oni po prostu nie potrafią inaczej. Mają silną wolę, którą starają się narzucić innym, oraz ognisty temperament. Baran często jest człowiekiem bardzo wybuchowym, wręcz agresywnym, dlatego trudno mu zachować swoje myśli i emocje dla siebie – wszystko się z niego wylewa, czasem w bardzo brutalnych słowach.

Jednak nie tylko z tego powodu Baran jest człowiekiem toksycznym. Przedstawiciele tego znaku wyznają zasadę absolutnej szczerości. Jeśli mają coś do zakomunikowania, nie biorą pod uwagę cudzych uczuć czy emocji, chcą po prostu załatwić sprawę. Nikt tak nie potrafi ranić słowem ani nie wykazuje tak doskonałego instynktu w wyłapywaniu osób słabych, którymi może się posługiwać i manipulować.

Nastrój Bliźniąt zmienia się jak w kalejdoskopie

Jednego dnia Bliźnięta potrafią być słodkie i urocze, zakochane po same uszy i sypiące komplementami jak z rękawa. Jednak to nigdy nie trwa długo. Już chwilę później zmieniają się nie do poznania, otaczają murem milczenia i patrzą wrogo na kogoś, kim przed momentem się zachwycały. Osoby urodzone w tym znaku są nastawione egoistycznie, zmienne jak pogoda i kapryśne, a do tego nie mają żadnej samokontroli. Często mieszają swoim bliskim i znajomym w głowach dla zabawy. Chcą poznać ich reakcje i ocenić, na ile mogą sobie pozwolić bez konsekwencji.

Uważa się, że Bliźnięta mają dwie twarze, dlatego ich zachowania mogą być wybitnie toksyczne. To tak, jakby żyć pod jednym dachem z dwiema różnymi osobami. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy i w jakim nastroju Bliźnięta się obudzą. Znajomość z nimi przypomina zwariowaną jazdę kolejką górską – w dodatku ze świadomością, że to nigdy się nie zmieni, bo Bliźnięta nie zauważają własnych złych zachowań.

Koziorożca otacza emocjonalny chłód, który trudno znieść

Koziorożec to znak bardzo specyficzny, niemal nadnaturalnie opanowany i chłodny. Ma obsesję kontroli, którą chce sprawować nie tylko nad sobą, ale również nad swoimi bliskimi i całym światem. Przedstawiciele Koziorożców często są zawistni i bardzo zaborczy, chcą, żeby wszystko odbywało się zgodnie z idealną wizją, którą stworzyli w swojej głowie. Jeśli coś nie pasuje do tego planu, zostaje odrzucone bez najmniejszego żalu. Koziorożce potrafią być okrutne nawet dla swoich najbliższych, odciąć się od nich w jednej chwili, nie oglądając się wstecz. Bez żalu czy wyrzutów sumienia.

Koziorożec wszystkie decyzje podejmuje sam i nigdy z niczego się nie tłumaczy. To czyni z niego wyjątkowo trudnego partnera, a wiele jego zachowań czy reakcji można z powodzeniem uznać za toksyczne. Nie znosi długich dyskusji, nie zgadza się na kompromisowe rozwiązania. Zodiakalne Koziorożce często stosują podwójne standardy – inne zasady dotyczą ich, a inne przedstawicieli reszty świata.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!