Tak nazwał ją ksiądz przy spowiedzi. Zareagował na wyznany grzech

Spowiedź może być stresującym wydarzeniem
Spowiedź może być stresującym wydarzeniem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

06.04.2023 17:46

Spowiedź to w katolicyzmie jeden z sakramentów. Wierzący powinni przystępować do niej przynajmniej raz w roku. Nie wszyscy jednak dobrze wspominają wizytę w konfesjonale. Jedna z internautek opisała, co powiedział jej ksiądz.

Sakrament spowiedzi cieszy się ogromną popularnością wśród katolików i katoliczek przede wszystkim przed Wielkanocą. Powód jest prosty – przykazania kościelne mówią, żeby "przynajmniej raz w roku spowiadać się" oraz "przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą". Żeby to zrobić, należy być w stanie łaski uświęcającej, którą gwarantuje spowiedź. To właśnie dlatego w okresie przedświątecznym do konfesjonałów często ustawiają się długie kolejki.

Poszła do spowiedzi. Nazwał ją "gorszycielką"

Niestety nie każdy z wierzących, który przystępuje do spowiedzi, ma z niej dobre wspomnienia. Pewna internautka o pseudonimie Jagoda opisała na Twitterze bulwersującą sytuację z konfesjonału. Okazało się, że kobieta wyznała księdzu, że jest mamą i opuściła mszę świętą z powodu zmęczenia. Nie spotkało się to ze zrozumieniem duchownego, który ostro nazwał penitentkę "gorszycielką".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nie zgadzam się z tym, że sami sobie nakładamy te ciężary. To na religii stałe słyszałam o nieczystych myślach i uczynkach. To ksiądz podczas spowiedzi winił mnie, bo przyznałam się, że nie byłam na mszy, dlatego że jako mama byłam po prostu zmęczona. Nazwał mnie gorszycielką!" - napisała użytkowniczka portalu.

Coraz mniej Polaków chodzi do spowiedzi. Tak mówią badania

Jak pokazują badania, popularność przystępowania do wielkanocnej spowiedzi wśród Polek i Polaków spada. Jak czytamy w raporcie "Wielki Post i Wielkanoc" sporządzonym przez CBOS w 2022 roku 54 proc. ankietowanych deklarowało, że przystępuje do spowiedzi wielkanocnej. To znaczny spadek względem lat ubiegłych - w 2020 roku twierdzącej odpowiedzi udzieliło 66 proc. pytanych, a w 2006 roku aż 79 proc.

Sakrament, aby był ważny, powinien spełniać pięć warunków. Są nimi: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera spowiedź, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także