Paulina Porizkova w latach 90. była gwiazdą wybiegów. Dziś nie może znaleźć chłopaka

Paulina Porizkova w latach 90. była gwiazdą wybiegów. Dziś nie może znaleźć chłopaka

Paulina Porizkova 9 kwietnia 2023 roku skończyła 58 lat
Paulina Porizkova 9 kwietnia 2023 roku skończyła 58 lat
Źródło zdjęć: © Getty Images | Getty
09.04.2023 19:11, aktualizacja: 09.04.2023 19:40

Paulina Porizkova 9 kwietnia 2023 roku skończyła 58 lat. Supermodelka walczy z hejtem i pragnie, by kobiety nigdy nie bały się starzeć z godnością. Sama dumnie pokazuje swoje siwe włosy. Wciąż czuje się świetnie, czego pragnęłaby dla każdej kobiety.

Nie tak dawno temu Paulina Porizkova zapozowała na Instagramie w bieliźnie i szlafroku. Internauci zarzucali wówczas supermodelce, że nie może mówić w imieniu kobiet w swoim wieku przez wzgląd na to, jak sama wygląda. Celebrytka nie ukrywała, że sytuacja jest dla niej dość zaskakująca. Stara się bowiem na co dzień uczyć kobiety akceptacji własnego ciała i wiary w siebie.

Paulina Porizkova 9 kwietnia 2023 roku świętuje 58. urodziny. Supermodelka walczy o to, by kobieta w każdym wieku czuła się świetnie w swoim ciele i nie bała się o sobie powiedzieć, że jest wartościową osobą.

"Kobiety są krytykowane za to, że nie wyglądają 'odpowiednio' na swój wiek"

Paulina Porizkova po pewnym czasie od publikacji wspomnianej fotografii dodała inny wpis, w którym na tapet wzięła szerzący się w internecie hejt wymierzony w stronę kobiet. Supermodelka zwróciła uwagę, że niezależnie od tego, czy wyglądają w oczach innych zbyt dobrze, czy zbyt staro "jak na swój wiek", wciąż mierzą się z krytyką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Komentarze, które jednak najmniej mi się podobają, to te mówiące o tym, że ponieważ jestem wysoka i szczupła, nie mam prawa reprezentować kobiet w moim wieku, bo nie wyglądam jak typowa kobieta w moim wieku. Nie próbuję reprezentować wszystkich kobiet. Jak mogłabym? Jak ktokolwiek mógłby? Czy każdy z nas nie wygląda inaczej i czy w tym nie tkwi nasze piękno? W naszej wyjątkowości?" - podkreśliła Porizkova.

"Bez filtra"

Rok temu supermodelka wydała książkę. Pozycja "Bez filtra. Dobro, zło i piękno" to zbiór esejów Porizkovej, w których autorka dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi dojrzałego życia.

58-letnia Paulina poruszyła na stronach wiele trudnych tematów, dotyczących poszukiwania miłości, odkrywania własnej wrażliwości oraz kobiecości. To właśnie na łamach "Bez filtra..." celebrytka dała upust emocjom i spisała swoje wszystkie myśli dotyczące tego, z czym mierzą się dojrzałe kobiety.

Jakiś czas temu głośno było również o wypowiedzi modelki dotyczącej randek. W podcaście "Red Table Talk" Porizkova wyznała, że poszukiwania partnera to dla niej "dramat".

- Mam 57 lat i jestem w randkowym basenie. (...) To mały basen, moja mała, brudna kałuża - oznajmiła. - Dziewczyny, jest do bani - dodała i wyjaśniła: - Mężczyźni, którzy mają ochotę sypiać z partnerkami w podobnym sobie wieku, spali już chyba ze wszystkimi moimi przyjaciółkami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta