GwiazdyPedro Pascal wspiera swoją siostrę. Lux pojawiła się na okładce magazynu

Pedro Pascal wspiera swoją siostrę. Lux pojawiła się na okładce magazynu

Pedro Pascal pochwalił się siostrą.
Pedro Pascal pochwalił się siostrą.
Źródło zdjęć: © Getty Images
10.02.2021 12:20

Gwiazdor "Gry o tron" Pedro Pascal opublikował na swoim profilu na Instagramie okładkę magazynu, na której pojawiła się jego siostra. Sprawa ma ważny przekaz, ponieważ aktor ujawnił, że jego siostra Lux jest transseksualna. Post Pascala zdobył uznanie internautów, którzy pochwalili go za poruszanie tak ważnego tematu.

Pedro Pascal, znany z ról w "The Mandalorian" czy w "Grze o tron", zdecydował się na publikację bardzo ważnego postu dotyczącego bezpośrednio jego rodziny, a konkretnie siostry. We wtorek Lux Pascal oficjalnie ujawniła się jako transseksualna kobieta. Jej starszy brat okazał wsparcie oraz zrozumienie.

Ważny przekaz chilijskiego gwiazdora

Pedro Pascal w miniony wtorek przedstawił całemu światu swoją siostrę Lux, która w ostatnim czasie przeszła zmianę i objawiła się jako transseksualna kobieta. Aktor zdecydował się opublikować okładkę magazynu hiszpańskojęzycznego "Ya", w którym Lux opowiedziała o swojej zmianie.

"Mi hermana, mi corazon, nuestra Lux" - napisał Pascal, co w tłumaczeniu oznacza - "Moja siostra, moje serce, nasza Lux".

Na łamach czasopisma Lux Pascal opisała cały przebieg swojej przemiany. Już w lipcu minionego roku zaczęła przyjmować hormony. Obecnie 28-latka studiuje aktorstwo na słynnej Juilliard School w Nowym Jorku. Pytana o to, jak najbliższe otoczenie zareagowało na proces zmian, Lux wyznała, że wszystko przebiegło bez żadnego problemu.

"Moja zmiana była czymś bardzo naturalnym dla wszystkich członków mojej rodziny. To coś, czego się spodziewali" - wyznała kobieta.

Lux wyznała, że brat Pascal okazał jej największe wsparcie - zarówno jako artysta, ale też przewodnik. Jak opowiada, był jedną z pierwszych osób, które wskazały, co powinna robić dalej, aby odkryć swoją tożsamość. Lux przyznała także, że ujawniając się jako osoba niebinarna, ostatecznie ugruntowała się w przekonaniu, że jest kobietą.

"Funkcjonowanie jako kobieta jest dla mnie znacznie prostsze, ale zawsze będę wspierać osoby, które mają problem z określeniem swojej tożsamości. Potrzebujemy transpłciowych aktywistów, którzy są dobrzy, inteligentni i potrafią być silnymi głosami w walce przeciwko transfobii, homofobii i rasizmowi" - zakończyła Lux.
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także