Po której stronie łóżka śpisz? To zdradza więcej, niż myślisz

Po której stronie łóżka śpisz? To zdradza więcej, niż myślisz

Po której stronie kładziesz się do snu? - zdjęcie ilustracyjne
Po której stronie kładziesz się do snu? - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
29.12.2023 14:18, aktualizacja: 29.12.2023 15:47

Między partnerami dzielącymi łóżko często obowiązuje niepisana zasada. Każdy bowiem ma swoją ulubioną stronę, po której najlepiej mu się zasypia. Jeżeli mamy całe łóżko dla siebie, bardzo często również kładziemy się zawsze po tej samej stronie. O czym to świadczy?

Czy zawsze kładziesz się po tej samej, ulubionej stronie łóżka? Okazuje się, że może mieć to związek... z twoją osobowością. Co zatem charakteryzuje śpiochów lewo, a co prawostronnych? Oczywiście poniższe informacje należy traktować z przymrużeniem oka.

Co mówi o tobie ulubiona strona łóżka?

Jak przeczytamy na stronie pewnej marki materacy, wybór ulubionej strony łóżka wiąże się z naszym charakterem. W jaki sposób? Poniższy "psychotest" może nieźle zaskoczyć. Dowiemy się bowiem z niego czegoś o naszym nastawieniu do pracy, a także ogólnym podejściu do życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według producentów materacy osoby śpiące po lewej stronie łóżka są weselsze od reszty społeczeństwa. Wykazują się również większym spokojem w kryzysowych sytuacjach, dzięki czemu lepiej sobie w nich radzą. Mają też być bardziej pewne siebie. Ze względu na bardziej optymistyczne podejście do życia, a także lepszą zdolność do opanowania stresu, mają wyższy poziom satysfakcji z pracy.

Jak w takim razie przedstawia się sytuacja osoby, która wybiera prawą stronę łóżka? Ludzie z tej grupy twardo stąpają po ziemi i zawsze są przygotowane na najgorsze scenariusze. Co ciekawe, mają też więcej zarabiać.

Strona łóżka jako powód do kłótni

Z tego samego portalu dowiadujemy się, że strona łóżka, po której chcemy spać, bardzo często staje się powodem do... gorących dyskusji. Według danych zgromadzonych przez producenta materacy Simba 10 proc. par rzeczywiście sprzecza się o to, aby spać na swoim ulubionym miejscu. Obydwoje wolicie lewą stronę? Eksperci uspokajają - najważniejsza jest bowiem... rutyna. Jeżeli ustąpimy i położymy się po prawej stronie, wkrótce przyzwyczaimy się i polubimy nowe miejsce.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także