Trwa ładowanie...
ycipk-2g60k9

Ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety

Czy większość z nas jest heteroseksualna? Najnowsze badania pokazują, że nie można tak łatwo określić natury ludzkiego popędu płciowego. Okazuje się, że ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety, a wiele z nich przyznaje się nawet do fantazji seksualnych na temat swoich koleżanek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety
(Thinkstockphotos)
ycipk-2g60k9

Czy większość z nas jest heteroseksualna? Najnowsze badania pokazują, że nie można tak łatwo określić natury ludzkiego popędu płciowego. Okazuje się, że ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety, a wiele z nich przyznaje się nawet do fantazji seksualnych na temat swoich koleżanek. Co więcej, im panie są starsze, tym bardziej zdają sobie sprawę z tego, że nie interesują się jedynie mężczyznami.

The Daily Mail cytuje badania przeprowadzone przez prof. Elizabeth Morgan na Boise State University. Morgan wraz z zespołem przebadała grupę 484 heteroseksualnych kobiet. Okazało się, że 60 procent z nich odczuwało od czasu do czasu pociąg seksualny do innej kobiety. 45 procent całowało się kiedyś z kobietą, a 50 procent miało fantazje na temat seksu z osobą tej samej płci.

To nie pierwsze badania, które ukazały taką zależność. Poprzednie dane ujawniły, że powyżej 20 procent kobiet regularnie odczuwa pociąg seksualny do innych pań.

ycipk-2g60k9

Jak to wytłumaczyć?

Badacze nie są do końca pewni, skąd wziął się tak ukierunkowany popęd płciowy u kobiet. Przypuszczają, że może to mieć związek z ewolucyjnie uwarunkowanym dążeniem do zacieśniania i pielęgnowania stosunków międzyludzkich. Wiele kobiet prowadzi bujne życie towarzyskie, dba o swoje relacje, także z innymi paniami.

– Jesteśmy zachęcane przez społeczeństwo do nawiązywania emocjonalnych więzi – dodaje prof. Morgan. – Często kontakty z przyjaciółkami są tak głębokie, że kobiety nie potrafią do końca odróżnić ich od romantycznych relacji.

Z wiekiem jesteśmy bardziej świadome

ycipk-2g60k9

Uzupełnieniem powyższych badań mogą być dane zebrane przez dr Lisę Diamond z University of Utah. Przez 15 lat badała ona grupę kobiet pod kątem orientacji seksualnej. Co pewien czas kazała im wypełniać ankietę, w której miały określić, czy są homo-, hetero- czy biseksualne, mogły też wybrać orientację nieokreśloną.

Wyniki badań zaskoczyły nawet samą Diamond. Choć w powszechnym przekonaniu orientacja seksualna staje się z wiekiem bardziej zdefiniowana, z danych wynika zupełnie co innego. Kobiety często zmieniały deklarowaną orientację, a im były starsze, tym częściej nie umiały dokładnie się określić.

- Z wiekiem kobiety uświadamiają sobie, że nie mogą już wcisnąć się w sztywne definicje dotyczące seksualności – mówi dr Diamond. - Myśleliśmy, że im jesteśmy starsze, tym stajemy się coraz bardziej świadome siebie. Okazuje się, iż jest dokładnie odwrotnie!

(sr/kg)

ycipk-2g60k9

POLECAMY:

* Szkodliwe przekonania, czyli krecia robota wewnętrznego krytyka*

* Kleptomania – obsesyjna pułapka*

* Obserwujmy sami siebie!*

ycipk-2g60k9

* Mam za grube uda!*

Seks tantryczny dla kobiet

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2g60k9

ycipk-2g60k9
ycipk-2g60k9