Prosty test na poznanie nowej osoby. Wystarczy 30 sekund

Test na poznanie nowej osoby
Test na poznanie nowej osoby
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | dikushin

22.01.2024 11:52, aktual.: 22.01.2024 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Chociaż ocenianie po wyglądzie to nie jest najlepszy sposób na poznanie drugiej osoby, to pierwsze pytanie – o ile przemyślane i właściwie wybrane – może nam już bardzo dużo o niej powiedzieć.

Wystarczy zaledwie trzydzieści sekund, aby kogoś dobrze poznać. Niemożliwe? A jednak! Odpowiedź na jedno sprytne pytanie sprawi, że każda nowo poznana osoba szybko się przed nami odsłoni. Idealny test na pierwszą randkę czy biznesowe spotkanie wymyśliła Laura Eiman, trenerka pewności siebie. Jak zapewnia, sama stosuje go już od lat i nigdy jeszcze jej nie zawiódł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie warto oceniać po wyglądzie. Lepiej zadać to pytanie

Gdy spotykamy kogoś nowego, trudno nam tak od razu ocenić jego charakter. Na pewno nie powinniśmy się wtedy kierować wyłącznie wyglądem danej osoby. Powierzchowna atrakcyjność łatwo może nas zmylić, szczególnie że nigdy nie wiadomo, co się pod nią kryje. W początkach znajomości łatwo też udawać kogoś innego, aby zrobić lepsze wrażenie albo szybciej kogoś do siebie przekonać. Jak odnaleźć się wśród tych gierek i sztuczek?

W trudnym momencie przychodzi z pomocą trenerka Laura Eiman, która opracowała własny program rozwoju pewności siebie. Pomaga on zmienić nastawienie i lepiej odnaleźć się w życiu osobom zagubionym. Na swoim Tik Toku podzieliła się ważną wskazówką, jak w kilka sekund skutecznie ocenić charakter każdej nowo poznanej osoby. Wystarczy, jeśli zadamy jej jedno proste pytanie.

Szczęście czy racja? Słuszny wybór jest tylko jeden

Laura Eiman radzi, aby każdej nowo poznanej osobie zadać jedno bardzo ważne pytanie. Dzięki temu uda nam się bezbłędnie ocenić jej charakter. Odpowiedź natychmiast zdradza wszystko, co nieuczciwy człowiek chciałby ukryć, ponieważ musi wybrać tylko jedną z dwóch dostępnych opcji. Pytanie kontrolne ekspertki brzmi:

Czy chcesz mieć zawsze rację czy chcesz być zawsze szczęśliwy?

Ta niezawodna ocena charakteru pomoże nam się przekonać, czy na pewno chcemy nawiązać znajomość z kimś takim i częściej z nim przebywać. Osoby, którym zależy, aby za każdym razem postawić na swoim, zwykle nie są zbyt sympatyczne. Mają skłonność do zachowań narcystycznych, nie biorą odpowiedzialności za swoje czyny i uwielbiają przerzucać winę na innych. Z kolei ci, dla których szczęście jest najwyższą wartością, są bardziej otwarci na innych, wyrozumiali i empatyczni. Zależy im na tym, aby wszyscy czuli się dobrze w ich towarzystwie.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także