GwiazdyRafał Ziemkiewicz wbija szpilę Magdzie Gessler. Chodzi o konflikt z restauracją

Rafał Ziemkiewicz wbija szpilę Magdzie Gessler. Chodzi o konflikt z restauracją

Magda Gessler jest w konflikcie z jedną z restauracji
Magda Gessler jest w konflikcie z jedną z restauracji
Katarzyna Pawlicka

02.02.2021 19:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wokół Magdy Gessler zrobiło się ostatnio gorąco. Wszystko za sprawą konfliktu z restauracją Schronisko Smaków, która postanowiła otworzyć się mimo obowiązujących obostrzeń. Teraz głos w sprawie zabrał Rafał Ziemkiewicz.

Magda Gessler jest od kilku lat najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem polskiej gastronomii. 67-latka jest gospodynią, cieszącego się ogromną sympatią telewidzów, programu "Kuchenne rewolucje”. Była też jurorką "MasterChefa” i prowadziła format "Sexy kuchnia Magdy Gessler”. Oprócz tego jest właścicielką kilku restauracji, ale współpracuje z dużo większą liczbą lokali gastronomicznych. Jednym z nich do niedawna było właśnie Schronisko Smaków z Bukowiny Tatrzańskiej.

Restauratorzy mówią "veto"

W wyniku pandemii koronawirusa i związanych z nią decyzji rządu polska branża gastronomiczna jest w opłakanym stanie. Restauracje były zamknięte przez prawie trzy miesiące wiosną, a następnie od 24 października aż do teraz. Data oficjalnego otwarcia nie została jeszcze podana. Wielu, przypartych do muru i zadłużonych, restauratorów decyduje się jednak zaprosić do siebie gości. Taką decyzję podjęli także menedżerowie wspomnianego Schroniska Smaków, dołączając do akcji "Góralskie Veto”.

Właściciele restauracji utrzymują, że na otwarcie zdecydowali się po tym, jak otrzymali zielone światło od prawników Magdy Gessler.

- Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w «debatowaniu» na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała. Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! (pis .oryg.) – napisali w mediach społecznościowych.

Rafał Ziemkiewicz zabrał głos w sprawie Magdy Gessler
Rafał Ziemkiewicz zabrał głos w sprawie Magdy Gessler

Koniec współpracy

Restauratorka również zabrała publicznie głos w sprawie, pisząc na swoim Facebooku:

- W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem natychmiastowym. Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji oraz sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu. W związku z tym, od 29.01.2021 r. to miejsce nie ma prawa być już firmowane moim nazwiskiem (pis. oryg.).

Co ciekawe, swoje trzy grosze do sprawy postanowił dorzucić także Rafał Ziemkiewicz – publicysta i aktywny użytkownik Twittera. Właśnie za pośrednictwem tego medium w następujący sposób skomentował wspomniany konflikt, wbijając Magdzie Gessler szpilę:

- Małe cosik w cyklu "z dziejów obłudy w Polsce" odc. "obłuda w czasach lockdownu".

Restauracja Schronisko Smaków od 5 lat współpracowała ściśle z Magdą Gessler. Gwiazda sygnowała Schronisko swoim nazwiskiem oraz reklamowała w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach lokal zmienił nazwę na: Restauracja Schronisko Bukowina.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)