GwiazdyRozpoczął się VII Festiwal Muzyka w Raju

Rozpoczął się VII Festiwal Muzyka w Raju

Rozpoczął się VII Festiwal Muzyka w Raju
Źródło zdjęć: © www.muzykawraju.pl

20.08.2009 09:05, aktual.: 23.06.2010 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncert barokowej orkiestry Arte dei Suonatori rozpoczął w środę wieczorem
w pocysterskim opactwie w Paradyżu VII Festiwal Muzyka w Raju

Koncert barokowej orkiestry Arte dei Suonatori rozpoczął w środę wieczorem w pocysterskim opactwie w Paradyżu VII Festiwal Muzyka w Raju. Do 23 sierpnia wystąpią m.in. flecista Alexis Kossenko, wybitny organista Allan Rasmussen oraz śpiewaczka i instrumentalistka Viva Biancaluna Biffi.

Arte dei Suonatori należy do czołówki polskich orkiestr grających na instrumentach dawnych. W środę zaprezentowała w Paradyżu kompozycje niemieckiego kompozytora i organisty Georga Friedricha Haendela.

O 21.30 swój koncert rozpoczną: jeden z najlepszych organistów i klawesynistów europejskich Allan Rasmussen oraz Alexis Kossenko, który gra na wszystkich typach fletów. W tym roku w programie przewidziano łącznie 13 koncertów, podczas których można usłyszeć muzykę m.in. takich kompozytorów jak: Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach czy Georg Muffat. Najważniejszą rolę będzie odgrywać muzyka orkiestrowa. "Tegoroczny festiwal jest powrotem do naszego pierwszego pomysłu - festiwalu, którego głównym bohaterem jest orkiestra i barokowa orkiestrowa muzyka instrumentalna, a muzyka kameralna i recitale instrumentalne, podobnie jak muzyka wokalna, stanowią arcyważne, ale tylko dopełnienie głównego nurtu repertuarowego" - przekazał PAP dyrektor festiwalu Cezary Zych. W pocysterskim opactwie w Paradyżu Festiwal Muzyka w Raju odbywa się od 2003 roku. (PAP)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także