UrodaSonoforeza krok po kroku – zdrowa skóra w kwadrans

Sonoforeza krok po kroku – zdrowa skóra w kwadrans

Sonoforeza do niedawna była zabiegiem, który można było wykonać jedynie w gabinetach kosmetycznych. Od pewnego czasu na rynku dostępne są urządzenia do wykonania takiego zabiegu w zaciszu własnego domu. Zabieg wpływa korzystanie na stan skóry - jej elastyczność i jędrność.

Sonoforeza krok po kroku – zdrowa skóra w kwadrans
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

01.07.2018 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sonoforeza – co to jest?

Sonoforeza jest zabiegiem kosmetycznym, w którym za pomocą ultradźwięków do głębokich warstw naskórka przenikają substancje czynne odpowiednie do rodzaju skóry. Jest to mikromasaż, który przez wytwarzane ciepło przenika w głąb tkanki, usprawniając regenerację komórek, a także przepływ krwi i limfy.

Zabieg sonoforezy pobudza produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny, naprawia uszkodzone tkanki, opóźnia proces starzenia się skóry, a także zmniejsza widoczność blizn.

Sonoforeza - wskazania do zabiegu

Wskazaniem do sonoforezy są:

Sonoforeza pomoże nam poprawić koloryt skóry, nawilżyć, wygładzić, uelastycznić i odświeżyć cerę.

Sonoforeza krok po kroku

Cena sonoforezy w gabinecie kosmetycznym to średnio 40-70 złotych. Warto więc zastanowić się nad zakupem urządzenia do sonoforezy, którego koszt wynosi od 180 do 350 złotych, w zależności od sklepu czy firmy. Sonoforezę wykonujemy na różne partie ciała, w tym na twarz, dekolt, łydki, uda, pośladki - najlepiej dwa razy w tygodniu po 20-30 minut. Aby uzyskać pożądane efekty, należy powtórzyć zabieg 8-12 razy, choć już po pierwszym skóra jest odświeżona, wybielona, nawilżona i gładsza.

Zabieg sonoforezy należy wykonać krok po kroku, w odpowiedniej kolejności. Najpierw należy oczyścić partię ciała, najlepiej kosmetykiem do demakijażu. Następnie nakładamy na skórę odpowiedni kosmetyk. Bez problemu dostaniemy krem, żel czy ampułki z witaminami oraz kwasem hialuronowym w każdej drogerii. Zwróćmy tylko uwagę, aby kosmetyki były przystosowane do zabiegów ultradźwiękowych. Następnie wybieramy tryb pracy oraz głowicę masującą i rozpoczynamy zabieg. Kosmetyki wprowadza się powolnymi, okrężnymi ruchami omijając okolicę oczu. Zaletami takiego zabiegu są bezbolesność, łatwość wykonania, a także pobudzenie przepływu limfy i krwi oraz głębokie wniknięcie preparatu do skóry.

Sonoforeza – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do sonoforezy są choroba nowotworowa, ciąża, wszczepiony rozrusznik serca, metalowe czy elektryczne implanty, zaburzenia krzepnięcia krwi, zapalenia żył, zakrzepica czy menstruacja. Nie powinno się wykonywać zabiegu przy przeziębieniu, gorączce, infekcjach, uszkodzeniach skóry i stanach ropnych skóry. Należy pamiętać, że sonoforezy nie wykonujemy w okolicy serca, tarczycy, oczu, jamy brzusznej czy narządów płciowych.

Komentarze (0)