ycipk-1ddq8j

Sposób, w jaki jesz, zdradza prawdę o twojej osobowości

W naszej kulturze korzystanie z noża, widelca i łyżki podczas jedzenia to norma – mało kto decyduje się jeść makaron, gulasz czy kotlety palcami. Zdaniem ekspertów osoby, które świadomie odrzucają nakaz jedzenia sztućcami, posiadają kilka szczególnych cech, które wyróżniają je na tle innych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Osoby, które lubią jeść rękami, mają kilka wyjątkowych cech.
Osoby, które lubią jeść rękami, mają kilka wyjątkowych cech. (123RF)
ycipk-1ddq8j

Lubisz przygody
Zerwanie z kulturą, która nakazuje używania sztućców podczas posiłku, wymaga dużej odwagi. Terapeutka Rebecca Capps twierdzi, że osoby, które lubią jadać rękami i nie przejmują się opiniami innych, prowadzą dużo ciekawsze, pełne przygód życie.

Myślisz kreatywnie
Zdaniem Capps niekorzystanie ze sztućców może świadczyć o kreatywności i innowacyjnym podejściu do życia. Terapeutka zaznacza jednak, że takie osoby dużo częściej popadają w tarapaty i łamią zasady częściej niż inni.

Troszczysz się o innych
Capps zauważa również, że osoby, które jedzą rękami, częściej stawiają potrzeby innych ponad swoimi, co nie zawsze jest dobre. Podkreśla, że lepiej skoncentrować się na sobie, bo zdrowy egoizm nie jest niczym złym.

ycipk-1ddq8j

Jedzenie rękami może kojarzyć się z dzieciństwem – w końcu to dzieci, gdy poznają nowe smaki, bez zastanowienia sięgają rękami po każdą potrawę, którą postawi im się przed nosem. Być może czasem warto cofnąć się do czasów dzieciństwa i odejść od narzuconych nam norm?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

ycipk-1ddq8j
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ddq8j

ycipk-1ddq8j
ycipk-1ddq8j