Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet wzywa Komisję Europejską "do obrony naszych wspólnych praw"

Ogólnopolski Strajk Kobiet zdecydował się zaapelować do Komisji Europejskiej w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej, ale również ogólnej sytuacji w Polsce. Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dotycząca aborcji w naszym kraju.
Share
Strajk Kobiet zaapelował do Komisji Europejskiej
Strajk Kobiet zaapelował do Komisji EuropejskiejŹródło: Getty Images
d43h78q

Ogólnopolski Strajk Kobiet nie ustaje w walce o prawo kobiet do decydowania o aborcji. Kolejne marsze i protesty są coraz ostrzej tłumione przez policję. Organizatorki strajków postanowiły poszukać pomocy z zewnątrz.

"Prosimy o solidarne wsparcie naszej walki o prawa człowieka"

Na profilu Strajku Kobiet na Instagramie pojawił się wpis, w którym przeczytać możemy pełny apel organizatorek do Komisji Europejskiej, ale również do obywatelek i obywateli Unii Europejskiej.

d43h78q

- My, polskie kobiety, wzywamy Europejki i Europejczyków oraz Komisję Europejską do obrony naszych wspólnych praw jako praw obywateli Unii Europejskiej – czytamy we wpisie. – Prawa kobiet w Polsce zostały brutalnie ograniczone przez nielegalnie upolityczniony Trybunał Konstytucyjny, który w czasie pandemii nieludzko zakazał aborcji w sytuacjach nieuleczanych wad płodu, zmuszając nas do protestowania.

Strajk Kobiet wspomina również o tym, jak w obliczu protestów zachowuje się policja.

- Polscy obywatele są represjonowani, zarówno przez umundurowaną, jak i tajną policję, która zachowuje się jak białoruski OMON. Używa gazu łzawiącego oraz atakuje pokojowo demonstrujące kobiety i nastolatków pałkami teleskopowymi.

We wpisie czytamy również o powiązaniu wypłat z budżetu UE, które mają być powiązane z praworządnością.

d43h78q

- Rząd PiS chce zawetować budżet UE, co zaszkodzi 500 milionom obywateli UE, ale umożliwi temu rządowi kontynuację naruszania zasad praworządności i dalsze nękanie obywatelek i obywateli – pisze Strajk Kobiet.

Zobacz również:

John Kennedy Junior skończyłby 60 lat. Jego życie nieoczekiwanie przerwała katastrofa lotnicza

Na końcu wpisu znajduje się bezpośredni apel do obywateli Unii Europejskiej.

d43h78q

- Współobywateli i współobywatelki Unii Europejskiej prosimy o solidarne wsparcie naszej walki o prawa człowieka i praworządność – czytamy. - Wzywamy Komisję Europejską do podjęcie niezbędnych kroków w sprawie naruszania przez Polskę zobowiązań państwa członkowskiego, zgodnie z wnioskiem Parlamentu Europejskiego zawartym w rezolucji z dnia 17 września 2020 r., oraz wszelkich innych środków, którymi dysponuje, aby wyegzekwować od obecnego rządu obowiązek poszanowania i zabezpieczenia naszych praw.

Około godziny 16 w Parlamencie Europejskim ma odbyć się debata dotycząca prawa do aborcji w Polsce.

Strajk Kobiet. Agata Grzybowska zatrzymana. Mariusz Ciarka o akcji policji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43h78q

Podziel się opinią

Share
d43h78q
d43h78q