Blisko ludziTak przedłużysz świeżość kwiatów na grobach. Potrzebujesz do tego zapałki

Tak przedłużysz świeżość kwiatów na grobach. Potrzebujesz do tego zapałki

Trik z zapałką sprawi, że kwiaty będą trzymać się dłużej
Trik z zapałką sprawi, że kwiaty będą trzymać się dłużej
Źródło zdjęć: © Inne

11.10.2022 13:57, aktual.: 11.10.2022 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, Polacy nawiedzą groby swoich bliskich. Nie obędzie się bez zapalenia zniczy i udekorowania nagrobku kwiatami. Co zrobić, żeby te były jak najdłużej świeże?

Pierwszego listopada obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień nie bez przyczyny jest ustawowo wolny od pracy. By należycie uczcić pamięć bliskich, Polki i Polacy w całym kraju nawiedzają cmentarze, przynosząc znicze, wieńce i kwiaty.

Dzięki zapałce, kwiaty będą dłużej świeże

Jak co roku, pojawia się ten sam problem. Co zrobić, żeby kwiaty, które postawimy na grobach, nie zwiędły tak szybko, jak szybko gasną znicze? Wiele osób jako rozwiązanie proponuje zakup sztucznych kwiatów. Wtedy ma się pewność, że nie zwiędną.

Nie trzeba jednak rezygnować z żywych kwiatów. Wystarczy zastosować ten sposób, żeby przez długi czas zachowały świeżość i nienaganny wygląd. Będziesz potrzebować zapałki. Wbij ją w łodygę. Znajdująca się w jej główce siarka zadziała antybakteryjnie, a co za tym idzie - opóźni gnicie.

Jak przedłużyć świeżość kwiatów?

Warto zadbać o to jeszcze przed zakupem kwiatów. Dobrym sposobem na to, żeby były świeże jak najdłużej, jest kupienie tych nie do końca rozwiniętych. Te, które są już dobrze rozwinięte, szybko zwiędną. Sprawdź dokładnie, czy są zdrowe. Jeżeli chociaż jeden będzie uszkodzony, pozostałe szybko się zepsują.

Jeżeli wybierasz kwiaty cięte, zadbaj o to, żeby łodyga była ścięta pod skosem, a liście nie były umoczone w wodzie. Możesz dodać do wody specjalnej odżywki, która przedłuży świeżość kwiatów. Osoby, które decydują się na kwiaty doniczkowe, powinny pamiętać, że należy regularnie podlewać rośliny. Najlepiej wodą z dodatkiem specjalnej odżywki.

Jeżeli decydujesz się na wiązankę, pamiętaj, aby kwiaty, z których jest zrobiona były jak najświeższe. Pamiętaj, aby regularnie usuwać zwiędłe liście. Kiedy większość z nich zwiędnie, świeże kwiaty przełóż do wazonu.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także