Trwa ładowanie...

"The Salty Girls". Kampania społeczna na rzecz kobiet z mukowiscydozą

"The Salty Girls". Kampania społeczna na rzecz kobiet z mukowiscydozą
d41vl3f
d41vl3f

Ian Pettigrew - autor portretów - sam cierpi na tę wrodzoną chorobę genetyczną. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe (m.in. płucach, układzie pokarmowym). Następstwem są nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej, przewlekłego stanu zapalnego trzustki, cukrzycy, bezpłodności czy marskości wątroby.

- Na początku chodziło mi o zebranie materiału do książki o życiu z mukowiscytozą "Just breathe". Dałem ogłoszenie, że szukam osób cierpiących na to schorzenie - opowiada Pettigrew mieszkający w Ontario w stanie Kalifornia. - W miarę jak zgaszały się kolejne osoby, stało się jasne, że przeważają wśród nich naprawdę niewiarygodnie atrakcyjnych młodych kobiet. Postanowiłem, że nie poprzestanę na książce - powiedział w wywiadzie dla "Huffington Post".

(fot. Ian Pettigrew)
Źródło: (fot. Ian Pettigrew)

Jeszcze w 1980 roku rokowania długości życia osoby chorej na mukowiscydozę wynosiło ćwierć wieku. W Polsce średnia życia osoby chorej na mukowiscydozę wynosi dzisiaj ok. 30 lat, na świecie ok. 40. Pacjenci zmagają się z codziennym bólem i są uzależnieni od stałej pomocy lekarskiej.

(fot. Ian Pettigrew)
Źródło: (fot. Ian Pettigrew)

Na zdjęciach widać silne, pewne siebie kobiety, które muszą zmagać się nie tylko z chorobą, ale także nieprzyjemnymi komentarzami dotyczącymi ich blizn czy rurek przymocowanych do ciała. - Dzieci potrafią być okrutne, ale dorośli też tacy są. Zwłaszcza w dobie kultu idealnego ciała - komentuje fotograf. - Kampania ma pokazać, że cierpiący na mukowiscydozę są piękni i zasługują na szacunek.

(fot. Ian Pettigrew)
Źródło: (fot. Ian Pettigrew)

Wszystkie portrety można obejrzeć na profilu projektu na Facebooku:
www.facebook.com/saltygirls

d41vl3f

(mtr), WP Kobieta

POLECAMY:

d41vl3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41vl3f