Blisko ludziTo Laska z "Chłopaki nie płaczą". Ale się zmienił!

To Laska z "Chłopaki nie płaczą". Ale się zmienił!

Screen z filmu "Chłopaki nie płaczą". Tak wyglądał Laska
Screen z filmu "Chłopaki nie płaczą". Tak wyglądał Laska
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Kasia Niewiadomska
08.10.2020 10:20

Pamiętacie kultowe polskie komedie z początku XXI wieku? "Chłopaki nie płaczą" czy "Poranek kojota" kojarzy chyba każdy, a cytaty bohaterów przeszły do historii. Tak jak i bohaterowie, których znali wszyscy. Jednym z nich jest Laska.

Laska, czyli Tomasz Bajer wcale nie marzył o aktorstwie. Jego wkroczenie do świata filmu było dziełem przypadku. 21-latka, ucznia poznańskiego liceum dostrzegł Olaf Lubaszenko i uznał, że będzie on idealny do roli Laski w reżyserowanym przez niego filmie "Chłopaki nie płaczą". Wynikało to przede wszystkim ze specyficznego sposobu bycia Tomasza Bajera. Tego, który później pokochali widzowie filmu Lubaszenki.

Laska – jak dziś wygląda?

W filmie "Chłopaki nie płaczą" Bajer wykreował niezapomnianą postać. Jego Laska był wyluzowany, rozluźniony, wiecznie pod wpływem substancji psychoaktywnych. Bohater filmu stał się ulubieńcem młodzieży. Po sukcesie filmu "Chłopaki nie płaczą" Tomasz Bajer zagrał w kolejnej kultowej produkcji – "Poranku kojota". Później przyszła pora na epizodyczne role w serialach "Na Wspólnej" oraz "Kosmici". Bajer próbował swoich sił w roli prezentera telewizyjnego (był prowadzącym w benchmark.tv), prowadził też autorskiego bloga "Laska na fali". W 2011 roku wyjechał do Australii, gdzie mieszkał do 2015 roku.

Przez kolejne cztery lata Bajer nie pojawiał się w mediach. Do czasu, aż w 2015 roku Wojtek Gola z Warsaw Shore udostępnił na Instagramie zdjęcie z popularnym Laską. Kultowy bohater wyraźnie schudł i wydoroślał. I nic dziwnego, bo miał wtedy już 36 lat!

Dziś Tomasz Bajer jest już po czterdziestce i nie zapowiada się, żeby miał wrócić na świeczniki.

Film "Chłopaki nie płaczą" wszedł na ekrany kin 25 lutego 2000 roku i od razu stał się hitem. Oprócz Tomasza Bajera, wystąpili w nim gwiazdy polskiego kina. Role w filmie zagrali m.in.: Bohdan Łazuka, Maciej Stuhr, Michał Milowicz, Cezary Pazura czy Anna Mucha.

Źródło artykułu:WP Kobieta