Trenerka radzi, jak schudnąć z brzucha. Wystarczą cztery proste zmiany
Jillian Michaels zauważa, że otyłość brzuszna szkodzi zdrowiu. Nadprogramowa tkanka tłuszczowa zwiększa ryzyko chorób serca i przyczynia się do wystąpienia cukrzycy. Popularna trenerka poradziła, co robić, aby zapobiec tym schorzeniom.
12.01.2022 21:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jillian Michaels to trenerka personalna, która miała pod swoją opieką wiele gwiazd. To również autorka programów treningowych oraz aplikacji z ćwiczeniami, która pozwala na podjęcie aktywności fizycznej również w domu. Portal PopSugar postanowił skontaktować się z Michaels, aby z okazji nowego roku doradziła, jak walczyć z otyłością brzuszną. Trenerka stworzyła listę najważniejszych zasad, do których warto się zastosować.
Cztery kroki do poradzenia sobie z nadprogramową tkanką tłuszczową na brzuchu
Zadbanie o siebie powinno być normalnym działaniem każdej z nas. Lekarze oraz trenerzy zwracają uwagę, jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta. To jednak nie wszystko. Ryzyko wystąpienia otyłości zwiększa się, kiedy żyjemy w ciągłym stresie i zaniedbujemy higienę snu. Co robić, jeśli grozi nam otyłość brzuszna? Oto rady Jillian Michaels.
Postaraj się zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej
Tkanka tłuszczowa jest bardzo ważna, jednak jej nadmiar nie jest dobry dla zdrowia. Michaels podkreśla, że nie da się zredukować tłuszczu z wybranej części ciała. Dla przykładu brzuszki oczywiście wzmocnią mięśnie, ale nie wpłyną na redukcję tłuszczu. Aby zmniejszyć procent tkanki tłuszczowej, musimy połączyć ruch oraz dietę.
Ogranicz te cztery składniki w jadłospisie
Skoro o diecie mówimy, Michaels zwraca uwagę, że niektóre produkty bardziej przyczyniają się do gromadzenia się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Trenerka mówi tutaj o cukrze, mąkach, alkoholu oraz sodzie.
Pamiętaj o treningach
Przy redukcji tkanki tłuszczowej bardzo pomocne są treningi HIIT, czyli ćwiczenia interwałowe o wysokiej intensywności. Zajęcia takie trwają około 20 minut, podczas których wykonujemy określony zestaw ćwiczeń. Oprócz HIIT warto też wypróbować trening oporowy i obwodowy.
Zwróć uwagę na sen
To właśnie w tym czasie nasz organizm najlepiej się regeneruje. Podczas snu zachodzi regulacja ważnych procesów oraz hormonów, a w tym tych odpowiedzialnych za stres oraz apetyt. Zbyt wysoki poziom kortyzolu prowadzi do zwiększonego poczucia głodu. Michaels podaje, że przeciętnie powinniśmy przesypiać siedem-osiem godzin na dobę. W tym przypadku sporo też zależy od naszego organizmu. Niektórzy czują się świetnie po sześciu godzinach snu, inni dopiero po dziewięciu. Ważne jednak, aby zachować regularny rytm dobowy i zawsze spełniać te ważne zapotrzebowanie ciała.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!