Blisko ludziPrzez miesiąc codziennie piła ocet jabłkowy. Efekty ją zaskoczyły

Przez miesiąc codziennie piła ocet jabłkowy. Efekty ją zaskoczyły

Dziennikarka opowiedziała o rezultatach po 30-dniowym wyzwaniu
Dziennikarka opowiedziała o rezultatach po 30-dniowym wyzwaniu
Źródło zdjęć: © Instagram, Adobe Stock | kriscann, Adobe Stock
10.01.2022 20:55

Ocet jabłkowy przewija się przez wiele postów i nagrań wideo influencerek. Jedna z amerykańskich dziennikarek postanowiła sprawdzić jego działanie na własnej skórze. Po czterech tygodniach wyciągnęła wnioski, którymi podzieliła się na łamach popularnego magazynu.

Według informacji, które znajdziemy w sieci, spożywanie octu jabłkowego niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Wśród tych najczęściej wymienianych pojawia się m.in. obniżanie stężenia cukru we krwi, usprawnienie trawienia oraz lepsze działanie układu sercowo-naczyniowego. Ten rodzaj octu ma mieć też pozytywny wpływ na stan naszej skóry i włosów. Jaka jest prawda? Po 30 dniach Kristin Canning postanowiła podzielić się wynikami eksperymentu.

Pozytywy zachęciły dziennikarkę do przeprowadzenia eksperymentu

Kristin Canning znalazła garść informacji dotyczących niezwykłego wpływu octu jabłkowego na zdrowie i urodę. Ocet jabłkowy zawiera wiele witamin i minerałów, a także środków, które działają antybakteryjnie oraz antyseptycznie. Dzięki temu ma pozytywnie wpływać na nasz organizm. TikTokerki i użytkowniczki Instagrama rozpisywały się na ten temat, twierdząc, że produkt rzeczywiście bardzo pomaga w poprawie stanu skóry, zwłaszcza trądzikowej oraz włosów. Kristin stwierdziła, że musi wypróbować ten hitowy produkt. Postanowiła codziennie rano spożywać mieszankę stworzoną z wody zmieszanej z kilkoma łyżeczkami octu jabłkowego. Po kuracji podzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

Cztery tygodnie z octową miksturą. Efekty warte zachodu?

Dziennikarka już na samym początku wyzwania zauważyła, że picie mikstury wzmogło pragnienie. Ten czynnik sprawił, że zaczęła pić zdecydowanie więcej wody, niż dotychczas, co przełożyło się na lepsze nawodnienie całego organizmu. Efektem były zdecydowanie mniej dotkliwe bóle głowy oraz zdrowsza cera, która wyraźnie mniej się przesuszała. Kolejną pozytywną zmianą był fakt, że w trakcie kuracji kobieta nie doświadczyła wzdęć oraz bólów brzucha, z którym często miała problemu. Układ trawienny zdawał się działać na wyższych obrotach. Zmiany zdecydowanie przypadły Kristin do gustu.

Canning udało się jednak obalić jeden mit związany z codziennym piciem octu jabłkowego. Wiele celebrytek uważało, iż to właśnie ten napój był kluczem do zrzucenia pokaźnej liczby kilogramów. Kristin udowodniła, że mikstura octowa nie ma na to wpływu - jej waga nie uległa w tym czasie zmianie.

Czy Kristin ponownie podjęłaby się 30-dniowego wyzwania? Dziennikarka twierdzi, że wraca do picia octu, jednak nigdy nie trwa to aż tak długo. Efekty nie były aż tak spektakularne, jakich oczekiwała. Nie mniej jednak Canning podkreśla, że warto spróbować i samemu przekonać się o zaletach octu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!