Trik dla pięknych storczyków. Pomocny produkt masz we własnej kuchni

Storczyki są bardzo wymagające w pielęgnacji.
Storczyki są bardzo wymagające w pielęgnacji.
Źródło zdjęć: © 123RF

04.03.2021 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Storczyki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby móc w pełni cieszyć się z pięknych i okazałych roślin. Choć część orchidei potrafią kwitnąć przez wiele miesięcy, to niektóre z nich nie chcą wcale rosnąć. Różnorodność kolorów i kształtów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jak w takim razie zadbać o storczyki?

Obecnie storczyki można kupić praktycznie w każdej kwiaciarni i większych marketach. Wspaniałe okazy nie kosztują dużo, ale na początek dobrze wiedzieć, by wybierać kwiaty bez żadnych plam, natomiast liście powinny być wyraźnie zielone i jędrne. Storczyki potrzebują odpowiedniej ochrony, dlatego warto pamiętać o pewnym pomocnym triku.

Gdzie umieścić donicę ze storczykiem?

Storczyk doskonale sprawdzi się w miejscach dobrze oświetlonych, ale pamiętaj, że światło musi być rozproszone. Lepiej umieścić go na parapecie wschodnim, lecz latem należy pamiętać, aby chronić kwiat przed ostrymi promieniami – wystarczy przysłonić okno firanką.

Jak zadbać o storczyki?

Storczyki szybko podbiły serca wielu miłośników roślin ozdobnych, ze względu na swoją okazałość. Choć są naprawdę popularne, wciąż nastręczają problemów domowym hodowcom. Na szczęście istnieje bardzo prosty i szybki do przeprowadzenia patent, który umożliwi przywrócenie zwiędłych storczyków do życia. Wystarczy, że skorzystasz z płynu do mycia naczyń.

Jak przygotować "kąpiel" dla storczyków?

Do zlewu albo do miski wlej wodę i dodaj do niej odrobinę płynu do mycia naczyń. Sięgnij po storczyk i wyjmij z osłonki, po czym umieść roślinę w wodzie. Powinna pozostać w kąpieli około 5 minut. Po upływie wskazanego czasu, wyjmij kwiat z naczynia i przy użyciu tej samej wody delikatnie przemyj liście oraz łodygi. Odczekaj aż storczyk wyschnie i z powrotem umieść go w osłonce.

Dzięki kąpieli w płynie do mycia naczyń kwiaty szybko odzyskają dawną świetność i po jakimś czasie ukażą się z pięknie rozwiniętymi pąkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także