Tych produktów nie kupuj w dyskontach. Dwa ważne powody
Supermarkety i dyskonty to ogromne ułatwienie dla klientów. Dużopowierzchniowe sklepy sprawiają, że praktycznie wszystko możemy znaleźć w jednym miejscu. Decydując się jednak na zakupy w takim miejscu, warto mieć świadomość o dwóch sprawach - czasem możemy zwyczajnie przepłacić lub kupić produkty, które nie są zadowalającej jakości. Czujni bądźmy zwłaszcza przy zakupie poniższych artykułów.
Jedni je uwielbiają, dla drugich wejście do nich to prawdziwa zmora. Duże markety i dyskonty zaoszczędzą nam czasu - nie musimy wówczas poszukiwać sklepów z konkretnymi produktami, gdyż wszystkie dostaniemy w jednym miejscu. Zakupy w takim miejscu mają jednak pewien haczyk, a nawet dwa, na które trzeba bardzo uważać.
Tych produktów nie powinno się kupować w dyskoncie
Tanie herbaty oraz zmielone przyprawy w saszetkach
Kupując herbaty w torebkach za pięć złotych, które wystarczy jedynie zalać wodą, musimy się pożegnać z dobrą jakością. ''Food Research International" powołuje się na badania, które dowodzą, że zbyt częste picie takich naparów może powodować szkodliwy nadmiar fluoru w diecie. Co do przypraw, te zmielone mają zwykle zły skład, który często nas oszukuje - zamiast jedynie papryki, dostaniemy zmielony biały pieprz i kurkumę. Niezbyt dobrym wyborem są również wszelkie mieszanki "do ryb", "do ziemniaków" itp. - w takich gotowcach znajduje się wiele wzmacniaczy smakowych takich jak sól i cukier.
Mrożonki na wagę
Kuszą swoją ceną, ale powinniśmy się ich wystrzegać. Mrożone ryby, frytki czy pierogi oraz warzywa na wagę nie są dobrym wyborem zakupowym. Musimy bacznie zwracać uwagę na to, jaki jest skład oferowanych produktów, a także jaka jest ich data ważności.
Paczkowane pieczywo i drożdżówki z owocami
Jeżeli w trakcie zakupów w dyskoncie w twoim koszyku ląduje chleb tostowy, gotowe bułki do hamburgerów lub słodkie bułki, uprzedzamy, że nie jest to najlepszy wybór. Pieczywo dostępne w marketach zawiera dużo konserwantów oraz spulchniaczy, które nie są najlepsze dla naszego zdrowia.
Dyskontowe pieczywo najczęściej jest mrożone i później dopiekane w piecu na miejscu, czyli, krótko mówiąc, nie jest świeże. Z kolei we wszystkich słodkich wypiekach, zamiast spodziewanej ilości dżemu owocowego prędzej znajdziemy coś, co przypomina przesłodzony owocowopodobny żel.
Przekąski na wagę
Słodycze, suszone owoce i orzechy na wagę w sklepach to oferty, którym należy się bacznie przyjrzeć. Przed zakupem zróbmy dokładne oględziny - czy produkty na pewno są świeże, bez pleśni? Jaka jest ich data ważności? Czy nie są w dziwnym kolorze?
Pokrojone warzywa i owoce
Niby mogą nam zaoszczędzić czasu przy przygotowaniu sałatki czy każdej innej potrawy, a jednak za takiego gotowca zapłacimy dużo więcej pieniędzy. Czy warto przepłacać? Biorąc pod uwagę fakt, że kupując pokrojone i zafoliowane produkty przyczyniamy się przy okazji do zanieczyszczenia środowiska, odpowiedź nasuwa się sama.
Gotowe mieszanki śniadaniowe
Granole, płatki śniadaniowe i muesli to prawdziwe kaloryczne pułapki. Do tego w takich mieszankach jest mnóstwo konserwantów i białego cukru, czyli substancji, których powinniśmy unikać. Zdecydowanie zdrowiej będzie, jeżeli przygotujemy własną mieszankę.
Ser i mięso
W dyskontach znajdziemy wiele zachęcających cenowo ofert - jednak tanie mięso oraz sery nie jest dobrym wyborem żywieniowym. Jeżeli widzimy niską cenę, od razu powinna się nam zapalić czerwona lampka. Po raz kolejny bowiem dostajemy prawdopodobnie produkt o wysokiej zawartości konserwantów, a małej wartości odżywczej. Przy serach jest jeszcze jedna uwaga - w dyskontach możemy bowiem natrafić na wyroby seropodobne i właśnie z tego względu musimy zwrócić uwagę na skład produktu. W serze powinniśmy znaleźć: mleko, podpuszczkę, sól oraz bakterię kwasu mlekowego.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl