Trwa ładowanie...

Ukraińskie żołnierki uwolnione w zamian za Rosjan. W niewoli ogolono im głowy

"15 kobiet zostało uwolnionych z niewoli w zamian za rosyjskich żołnierzy. Rosjanie ogolili im głowy na łyso, aby je upokorzyć" - czytamy w najnowszym poście na profilu ukraine.ua na Instagramie. Ukrainki powróciły do domu, a to, co im zrobiono, nawiązuje do dawnego karania kobiet za nieposłuszeństwo.

Ukraińskie żołnierki uwolnione w zamian za Rosjan. W niewoli ogolono im głowy Ukraińskie żołnierki uwolnione w zamian za Rosjan. W niewoli ogolono im głowy Źródło: Instagram, fot: @ukraine.ua
d3k6ta8
d3k6ta8

15 niezwykle dzielnych kobiet zostało uwolnionych w zamian za pojmanych żołnierzy z Rosji. Taka informacja, wraz ze zdjęciem żołnierek, pojawiła się na oficjalnym profilu ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Instagramie. Radość z powodu ich powrotu do domu miesza się jednak z widokiem tego, co Rosjanie zrobili im w niewoli.

Ukraińskie żołnierki uwolnione w zamian za Rosjan

"15 kobiet zostało niedawno uwolnionych z niewoli w zamian za rosyjskich żołnierzy. Rosjanie ogolili im głowy na łyso, aby je upokorzyć" - brzmi wpis na profilu ukraine.ua. "To najodważniejsze kobiety na świecie. Nikt nie może ich upokorzyć" - czytamy dalej.

"Możecie zabrać im włosy, ale nigdy nie zabierzecie im siły", "Prawdziwe bohaterki! Chwała im za to", "Oto siła ukraińskich kobiet", "To najpiękniejsze i najdzielniejsze kobiety, jakie widział świat", "Co za odważne kobiety!" - piszą internauci pod postem.

d3k6ta8

Dlaczego ogolono im głowy?

Choć ukraińskie żołnierki pozują na opublikowanym zdjęciu z uśmiechami, przykrywa to z pewnością tragedię, którą przeżyły w niewoli Rosjan. Ogolenie ich głów na łyso, a przez to chęć ich upokorzenia, jest znanym od wieków sposobem karania kobiet - najczęściej za nieposłuszeństwo. Stosowano go w średniowieczu, jak i w trakcie II wojny światowej.

Tym sposobem Rosjanie chcieli publicznie "pokazać" ukraińskim kobietom, tak jak i dawniej to robiono, gdzie jest ich miejsce. W czasie ich brutalnego ataku i trwającej wojny z Ukrainą, sprawili jednak, że to one stały się bohaterkami. Pokazały swoją siłę i odwagę, znacznie większą niż rosyjscy żołnierze, których wymieniono w zamian za nie.

d3k6ta8

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome.

Co czeka Putina? "Przed żadnym sądem nigdy nie stanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3k6ta8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3k6ta8