WP

Ultramaratonistka nakarmiła dziecko w trakcie biegu. Zdjęcie obiegło świat

Sophie Power, brytyjska ultramaratonistka, przykuła uwagę całego świata z powodu fotografii, ukazującej, jak karmi synka jedną piersią, a przy drugiej trzyma laktator. Zrobiła to podczas biegu w Alpach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ultramaratonistka na ustach całego świata
Ultramaratonistka na ustach całego świata (Twitter)
WP

Power zazwyczaj karmi dziecko co trzy godziny, ale dopiero po 16. od rozpoczęcia biegu, udało się jej dać mu pierś. Wcześniej spotykała się na każdym postoju ze swoim mężem i odciągała pokarm dla chłopca. Na zdjęciu, które podbija sieć, widać nie tylko, że karmi jedną piersią, ale też to, że przy drugiej trzyma laktator.

– Mój Boże, to była agonia. Kiedy dotarłam do Cormaca, czułam wielką ulgę, że był głodny – mówiła potem portalowi "Runners World". Sophie musiała biec wolniej niż inni i robiła sobie przerwy. – Musiałam się skupić na tym, by utrzymać wystarczającą ilość pokarmu – tłumaczyła. Stwierdziła też, że "robiła właściwie to, co zwykle, tylko że podczas maratonu". Brytyjka ostatecznie ukończyła bieg po 43 godzinach i 33 minutach. Wymagało to od niej wiele siły, ale nie wyobrażała sobie, że mogłaby postąpić inaczej.

WP

ZOBACZ TEŻ: Dzięki niemu możemy dziś wysyłać maile w Polsce. Pomóżmy Tadeuszowi uratować syna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP