Blisko ludziUltramaratonistka nakarmiła dziecko w trakcie biegu. Zdjęcie obiegło świat

Ultramaratonistka nakarmiła dziecko w trakcie biegu. Zdjęcie obiegło świat

Ultramaratonistka nakarmiła dziecko w trakcie biegu. Zdjęcie obiegło świat
Źródło zdjęć: © Twitter
Karolina Błaszkiewicz
14.09.2018 14:31, aktualizacja: 14.09.2018 15:05

Sophie Power, brytyjska ultramaratonistka, przykuła uwagę całego świata z powodu fotografii, ukazującej, jak karmi synka jedną piersią, a przy drugiej trzyma laktator. Zrobiła to podczas biegu w Alpach.

Power zazwyczaj karmi dziecko co trzy godziny, ale dopiero po 16. od rozpoczęcia biegu, udało się jej dać mu pierś. Wcześniej spotykała się na każdym postoju ze swoim mężem i odciągała pokarm dla chłopca. Na zdjęciu, które podbija sieć, widać nie tylko, że karmi jedną piersią, ale też to, że przy drugiej trzyma laktator.

– Mój Boże, to była agonia. Kiedy dotarłam do Cormaca, czułam wielką ulgę, że był głodny – mówiła potem portalowi "Runners World". Sophie musiała biec wolniej niż inni i robiła sobie przerwy. – Musiałam się skupić na tym, by utrzymać wystarczającą ilość pokarmu – tłumaczyła. Stwierdziła też, że "robiła właściwie to, co zwykle, tylko że podczas maratonu". Brytyjka ostatecznie ukończyła bieg po 43 godzinach i 33 minutach. Wymagało to od niej wiele siły, ale nie wyobrażała sobie, że mogłaby postąpić inaczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl