UrodaCiało i twarzBalsam brązujący, czyli szybki sposób na opaleniznę. Jaki wybrać i jak go stosować?

Balsam brązujący, czyli szybki sposób na opaleniznę. Jaki wybrać i jak go stosować?

Balsam brązujący, czyli szybki sposób na opaleniznę. Jaki wybrać i jak go stosować?
Źródło zdjęć: © Getty Images
04.05.2020 11:52, aktualizacja: 05.05.2020 09:28

Każdy balsam brązujący to kosmetyk, który przyda się zwolenniczkom pięknie opalonej skóry, a przy tym nie trzeba się narażać na ekspozycję słońca. Zaraz po nałożeniu balsamu brązującego, na skórze pojawia się wymarzony efekt muśnięcia promieniami. Jeśli lubisz mieć opaloną skórę, ale chcesz osiągnąć letni rezultat od razu, koniecznie wypróbuj balsamu brązującego, a nie będziesz żałować.

Balsam brązujący pozwala na osiągnięcie wspaniałej opalenizny praktycznie bez żadnego wysiłku. Nie musisz wylegiwać się w słońcu ani korzystać z usług szkodliwego solarium. W końcu balsam brązujący jest alternatywnym i nieinwazyjnym sposobem na zyskanie pięknego odcienia skóry. Niewątpliwą zaletą jest stopniowanie efektu oraz wyrównanie kolorytu bez narażania się na poparzenie czy inne niepożądane skutki uboczne.

Balsam brązujący a samoopalacz – jaka jest różnica?

Wbrew pozorom balsam brązujący nie jest tym samym co samoopalacz. Główną różnicą jest to, że balsam brązujący nie zmienia radykalnie odcienia skóry po pierwszym nałożeniu kosmetyku. Dlatego też kolor okazuje się bardziej naturalny niż przy samoopalaczu. Dzięki użyciu balsamu brązującego jesteś w stanie łatwiej skontrolować wymarzony efekt na ciele. Zazwyczaj posiada także składniki nawilżające, które chronią skórę przed możliwym wysuszeniem. Co ważne, w samoopalaczu znajdziesz składnik pod nazwą dihydroksyaceton (DHA), który odpowiada za szybszy efekt, ale również za powstanie nieestetycznych smug. Wybierając balsam brązujący unikniesz podobnych skutków ubocznych, a finalnie będziesz cieszyć się równomierną opalenizną.

Zobacz także: Co zrobić, by przedłużyć trwałość opalenizny?

Jak poprawnie używać balsamu brązującego?

Chcąc osiągnąć najlepszy efekt przy pomocy balsamu brązującego, stosuj go codziennie albo co drugi dzień, najlepiej wieczorem przed snem. Nim przejdziesz do aplikacji kosmetyku, powinnaś przygotować skórę – najlepiej wykonaj peeling, dzięki któremu pozbędziesz się martwego naskórka. Dopiero po peelingu możesz nałożyć balsam brązujący kolistymi ruchami. Zaczynaj od dołu, ponieważ łatwiej skontrolujesz ilość kosmetyku. Pozostaw balsam na skórze, a po kilku chwilach świetnie wchłonie się w skórę. Już po 3-4 dniach zauważysz pierwszy i naturalny odcień opalenizny. Jeżeli chcesz przedłużyć efekt, stosuj balsam brązujący regularnie.

Jaki balsam brązujący wybrać?

Przede wszystkim zwracaj uwagę na skład takiego specyfiku. Choć kosmetyki tego typu są bezpieczne, mogą niekiedy zawierać w sobie szkodliwe składniki. Dlatego też unikaj balsamów brązujących z alkoholem i parabenami, stawiaj na naturalne oraz ekologiczne produkty. Dobrym wyborem są preparaty nie posiadające substancji zapachowych, aby nadto nie podrażniały naskórka. Balsamy brązujące zawierające wyciągi z owoców i roślin, a także ziołowe ekstrakty będą strzałem w dziesiątkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta