UrodaCiało i twarzJakich kosmetyków unikać latem? Koniecznie sprawdź, co może spowodować fotouczulenie

Jakich kosmetyków unikać latem? Koniecznie sprawdź, co może spowodować fotouczulenie

Jakich kosmetyków unikać latem? Nie zapominaj o pewnych szkodliwych substancjach.
Jakich kosmetyków unikać latem? Nie zapominaj o pewnych szkodliwych substancjach.
Źródło zdjęć: © 123RF
12.08.2020 13:41

Pielęgnacja twarzy jest jednym z najważniejszych elementów codziennego rytuału, ale czy wiesz, jakich kosmetyków unikać latem? Niestety niektóre wspaniałe efekty mogą okazać się zgubne szczególnie podczas najcieplejszej pory roku. Pewnych kosmetyków lepiej unikać latem, ponieważ wykazują właściwości fotouczulające, które doprowadzają do licznych przebarwień.

Pewne przebarwienia na cerze są bardzo trudne do zniwelowania, ponieważ powstają w wyniku bezpośredniego kontaktu słońca ze skórą. Problem może się zaostrzyć, gdy używasz kosmetyków niewskazanych latem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czego nie używać podczas wakacji, zajrzyj poniżej.

Jakich kosmetyków unikać latem – produkty z retinolem

Kosmetyków z retinolem należy unikać latem ze względu na ich działanie złuszczające. W kontakcie ze słońcem mogą powodować nieestetyczne przebarwienia oraz podrażnienia. W takim przypadku zdecydowanie lepiej używać tego typu produktów na noc, choć wciąż istnieje ryzyko, że kolejnego dnia ich działanie może zostać wzmożone przez ekspozycję na słońce. Pamiętaj, że kosmetyków z retinolem lepiej unikać latem, bo możesz nabawić się krostek i wysypki.

Jakich kosmetyków unikać latem – witamina C

Następnymi kosmetykami, których należy unikać latem, są wszelkie produkty z witaminą C. Choć jest to zaskakujące, ponieważ witamina C odpowiada za rozjaśnienie przebarwień, to zbyt duże jej stężenie rzeczywiście wpływa na podrażnienie skóry. Będzie szczególnie niebezpieczna, jeśli odpowiednio nie zabezpieczysz skóry przed działaniem słońca. Kosmetyków z witaminą C zdecydowanie należy unikać latem, jeśli nie chcesz narazić się na uwrażliwienie skóry.

Jakich kosmetyków unikać latem – związki alkoholu

Choć większość osób uwielbia piękne i intrygujące zapachy, latem lepiej unikać kosmetyków na bazie alkoholu oraz zawierających w sobie silne aromaty i olejki eteryczne. Wszystko dlatego, że są one bardzo drażniące i fototoksyczne, a w kontakcie z promieniami słonecznymi doprowadzają do przebarwień oraz uczuleń. Staraj się używać środków do dezynfekcji nie przed samym wyjściem na słońce. Kosmetyków na bazie alkoholu unikaj latem lub chociaż ogranicz ich używanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także